Mieszkanie na Wildzie w Poznaniu od Ktura Architekci

Mieszkanie znajduje się w budynku przy ul. Przemysłowej. Ma zaledwie 31 m kw., ale znalazło się tam wszystko, co niezbędne do wygodnego życia.

Wnętrze jest jasne i przytulne. Dominuje w nim biel i odcienie beżu, które architekci przełamali czernią elementów przesuwnych, które są najważniejszym detalem tej przestrzeni. Przesuwne drzwi pozwalają domknąć strefę sypialni i nie blokują przepływu naturalnego światła. 

Warto zwrócić uwagę na obudowę łazienki. Architekci zaproponowali tam drewno dębowe, które koresponduje z pozostałą częścią mieszkania i sprawia, że ma minimalistyczny charakter. W tej dębowej kostce ukryto pojemne szafy i drzwi do łazienki.


Na kolor w naszych wnętrzach też jest miejsce. Tym razem mocna czerwień grafiki „lago di Garda” Studio Warto oraz zieleń detali zagościły tu na stałe – opisują autorzy projektu.

Każdy centymetr tej przestrzeni został wykorzystany maksymalnie. Wnęka na ręcznik i kosmetyki w zamkniętej strefie prysznica to elementy, które mają wpływać na wygodę mieszkańców.

fot. FOTOGRAFy (www.fotografy.eu)

więcej: Ktura Architekci