Mieszkanie na Woli Justowskiej w Krakowie. Jest nowoczesne i eleganckie

Mieszkanie na Woli Justowskiej zaprojektowali architekci Tomasz Kaim i Agnieszka Drużkowska z pracowni kaim.work. Wola Justowska to ekskluzywna dzielnica Krakowa, w której w ostatnich latach pojawiło się sporo nowych inwestycji. Zapotrzebowanie inwestorów na apartamenty w tej części miasta jest naprawdę spore, a powstające tu mieszkania zachwycają obserwatorów. Nic w tym dziwnego, jest to bowiem dzielnica, w której mieszkają prominentni mieszkańcy Krakowa o naprawdę wysokich wymaganiach. 

Ekskluzywny apartament
Projektowany przez biuro architektoniczne kaim.work apartament posiada powierzchnię 92 m2. Zgodnie z wolą inwestorów miała być to inwestycja pełna nowoczesnych rozwiązań, które sprawią, że przyszłym mieszkańcom żyć będzie się tu komfortowo. Z uwagi na to architekci postawili na projekt w nowoczesnym stylu, pełen najwyższej jakości materiałów do wykończenia wnętrz oraz do aranżacji. Co równie istotne, w ramach zlecenia, firmie kaim.work powierzono zastępstwo inwestorskie, a apartament został urządzony pod klucz. 

Apartament z otwartą kuchnią w minimalistycznym stylu
Sercem apartamentu urządzanego przez studio kaim.work jest otwarta na salon kuchnia. Jest to  wnętrze utrzymane w stylu minimalistycznym, które od salonu oddzielone jest za pomocą wyspy. W kuchni, którą wizualnie zintegrowano z salonem przeważają stonowane, beżowe kolory, obok których dominują wyraziste formy. Dzięki ścianom na których zastosowano lamele i spiekom kwarcowym na wyspie kuchennej oraz blacie, wnętrze prezentuje się bardzo wyraziście. Efekt ten dodatkowo wzmacniają stylowe meble Momastudio oraz kolorowe stołki barowe znajdujące się obok wyspy kuchennej.

Kuchnia jest bardzo harmonijna i spójna stylistycznie z salonem. Wszystkie elementy współgrają ze sobą idealnie, dając poczucie komfortu użytkownikom. Jasne drewniane podłogi bardzo dobrze komponują się z białymi meblami kuchennymi oraz białymi ścianami z marmurkowym wzorkiem. Salon z kolei prezentuje się niebanalnie dzięki połączeniu białych ścian z lamelami. Dodatkowo uroku dodaje mu rogówka przy której postawiono delikatny stolik kawowy. Jednak niesamowite wrażenie nie byłoby możliwe, gdyby nie postawienie architektów na oryginalne elementy oświetleniowe. Nad częścią wypoczynkową znalazła się stalowa lampa, zaś listwa z oświetleniem LED przyozdobiła i rozjaśniła wyspę kuchenną. 

Jasne łazienki
W apartamencie znajdują się funkcjonalne i pięknie wykończone łazienki, w których dominuje jasna kolorystyka. Królują tu jednak przede wszystkim eleganckie umywalki z konglomeratu, które zostały wykonane na specjalne zamówienie. To piękne umywalki firmy Luxum wykonane na wymiar, dzięki czemu idealnie wpasowane zostały do wnętrz. Elegancki wygląd łazienki dopełniają spieki kwarcowe Statuario Calacatta oraz drewniane wykończenia ocieplające wnętrze. 

Widny przedpokój
Przedpokój w mieszkaniu na Woli Justowskiej zaskakuje swoim wyglądem już od samego progu. W przeciwieństwie do większości wnętrz tego typu, jest on widny, wygodny i szeroki. Prowadzi wprost do salonu, na który ma też otwarty widok. Przedpokój utrzymany został w beżowych kolorach, a jego olbrzymią zaletą jest pojemna i funkcjonalna szafa w zabudowie oraz ozdobna szafka na bibeloty. Szafa ciągnie się od podłogi po sufit na dużej części ściany, a jednym z jej elementów jest ogromne lustro na drzwiach, co optycznie jeszcze bardziej powiększa przestrzeń przedpokoju. Dla dodania charakteru i przełamania nudy, architekci zadbali o mocne akcenty, m.in. dodając elegancką szarą pufę. Czy oryginalną ozdobę, która zamieszczona została na lamelach.

Subtelna sypialnia
Harmonijne wnętrze sypialni tworzą przyjemne dla oka kolory. Obok subtelnych brązów, sypialnia pełna jest delikatnych akcentów w szarych odcieniach i beżach, dzięki czemu choć jest ona dość duża, sprawia wrażenie przytulnej. Najważniejszym elementem tego wnętrza jest rzecz jasna znajdujące się tu duże łoże małżeńskie. Ma ono duży zagłówek wykonany z paneli, które rozciągają się lekko ponad łóżkiem na całej szerokości ściany. Obok łóżka znalazły się nocne szafki z oryginalnym oświetleniem, które stanowią lampki zawieszone bezpośrednio nad nimi. To jednak nie jedyne oryginalne akcenty. Bardzo ciekawie i niecodziennie prezentuje się tu ogromne lustro, które dodatkowo powiększa optycznie wnętrze, zaś narzuta i zasłony w dużym oknie idealnie ze sobą współgrają kolorystycznie. 

Wygodne biuro w domu
Dla osób, które pracują w domu architekci przygotowali bardzo wygodne i funkcjonalne domowe biuro. To miejsce w którym można też spokojnie zaplanować codzienne czynności, odpocząć, czy wykonywać rozmaite czynności niekoniecznie związane z pracą zawodową. Znalazły się tu biurko z szafą wykonane na wymiar oraz podwieszane półki. Przyszli mieszkańcy będą mogli postawić tu wygodnie segregatory, książki oraz rozmaite bibeloty. Nie mogło zabraknąć tu również wygodnej kanapy, która poprawia komfort pracy oraz wypoczynku, dodając wnętrzu mnóstwo przytulności. Dodatkowymi akcentami ozdobnymi, jak i poprawiającymi komfort są ponadto modny zegar o oryginalnym wyglądzie oraz rośliny doniczkowe. To one sprawiają, że to wnętrze stało się bardzo przyjemne wizualnie i pozytywnie nastrajające.

Czytaj też:

Autorzy: kaim.work
Tomasz Kaim, Agnieszka Drużkowska
Powierzchnia: 92 m2
Lokalizacja: Kraków, Wola Justowska
Projekt: 2020 / Realizacja: 2020
Zdjęcia:  Patryk Polewany
Tekst: Edyta Staniec

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły