Mieszkanie na wynajem w Gdańsku. Inspirowane było Janem Heweliuszem!

Oryginalne wnętrza, inspiracja zaczerpnięta z twórczości najsłynniejszego mieszkańca Gdańska, a także detale, które zachwycają. Właśnie takie jest mieszkanie na gdańskim starym mieście, które zaprojektowała pracownia Idea Projekt. 

Mieszkanie zlokalizowane jest w jednej z kamienicy na gdańskim starym mieście. Właściciele mieszkania chcieli, żeby lokal wyróżniał się na tle innych, publikowanych w serwisach internetowych przestrzeni na wynajem. Architekci zdecydowali się odejść od typowych dla Gdańska tematów nadmorskich czy stoczniowych, które stanowią znaczną większość motywów proponowanych przez wielu projektantów.


Idea Projekt inspiracje czerpało z twórczości jednego z najbardziej znanych mieszkańców Gdańska – Jana Heweliusza. Prosta, elegancka baza mieszkania, zyskuje z detalami – globusy, mapy nieba, gwiazdy, stare przyrządy do obserwacji astronomicznych, trochę antyków – to wszystko sprawia, że mieszkanie zwraca na siebie uwagę jedynym w swoim rodzaju charakterem. Trzeba przyznać, że w mieszkaniu panuje magiczna atmosfera, z której Gdańsk słynie od lat. Zdjęcia wykonał Jakub Nanowski.


Słowo o architektach:
Idea Projekt – biuro projektowe z Gdańska, prowadzone przez dwóch właścicieli – Zuzannę Pikiel i Karola Pikiela, wraz ze zgranym i kompetentnym zespołem, realizuje prywatne projekty rezydencjonalne, komercyjne i publiczne. Tak piszą o sobie architekci: “Lubimy wyzwania, nie boimy się nowych pomysłów – wszystkie projekty traktujemy indywidualnie, by w jak najlepszy sposób zrealizować potrzeby i marzenia klienta. Wierzymy, że dobra architektura i wnętrza to most pomiędzy ludźmi, naturą i kulturą.”

źródło: http://www.ideaprojekt.pl
zdjęcia: Jakub Nanowski