Mieszkanie na Żoliborzu. Kolory we wnętrzu inspirowane były naturą

Mieszkanie na Żoliborzu zostało zaprojektowane dla młodego małżeństwa z dzieckiem. Agnieszka zajmuje się marketingiem, Łukasz jest lekarzem ich pasją są podróże, gotowanie, Aga jest też miłośniczką mody. Mają uroczego syna Tadeusza!
Inspiracją dla tego projektu była natura. Większość zastosowanych materiałów to naturalne, ponadczasowe propozycje. W projekcie zostały wykorzystane : rattan, skóra, drewno, naturalne lejące tkaniny, kamień. Jasna kolorystyka wnętrz przełamywana jest, mocnymi akcentami jak np. zielona ściana w sypialni, czy ciemny odcień drewna w kuchni. Zależało nam aby całe mieszkanie było spójne i lekkie a przy tym przytulne.
Dużo pracy zostało poświęconych detalom, które na pozór proste wymagały często kilku dni analizowania, przemyśleń zmian konceptu jak w przypadku mosiężnego stelaża, skórzanych zagłówków, rattanowych frontów. Ale to właśnie detal tworzy wnętrze i potęguje jego odbiór.

Jedną z istotnych kwestii było. stworzeniu nowego układu funkcjonalnego, względem pierwotnego układu deweloperskiego. Łazienki zostały ze sobą połączone tworząc przestrzeń podzieloną na kąpielową (część z wanną i prysznicem) oraz “użytkową” wc, szafka pod umywalkę, zabudowa do przechowywania nad geberitem. Między salonem a kuchnią została wyburzona ścianka działowa, która ograniczała przestrzeń. Dodatkowo w holu została wydzielona wnęka na szafę. Ważnym aspektem dla inwestorów było stworzenie możliwie jak największej ilości miejsca do przechowywania.
Większość mebli została zrobiona pod indywidualne zamówienie, zgodnie z naszym projektem. Zagłówek był wykonany pod wymiar u tapicera, detal stanowią mosiężne gwoździki oraz uchwyt. Regał to także mebel stworzony pod zamówienie, drewniane półki nawiązujące kolorystyką do kuchni zestawione zostały z giętym mosiądzem.
Meble kuchenne są wykonane z drewna dębowego, które zostało wybarwione na wybrany kolor. W przypadku kuchni istotną kwestią było połączenie estetyki z funkcjonalnością. Drewniane poprzeczne belki zostały zaprojektowane w ten sposób aby mogły pełnić funkcję wygodnych uchwytów. Blat kuchenny to spiek kwarcowy, strukturą przypominający beton.
Łazienka, to biała baza w postaci prostych płytek w połysku, przełamana nasyconym brudnym kolorem wpadającym w ceglany odcień. W łazience znajduje się wolnostojąca wanna oraz prysznic. Baterie to szczotkowane złoto, które ładnie koresponduje z kolorem na ścianie. Na podłodze znajduje się modernistyczna mozaika w czarno białym kolorze.
PROJEKT: Dash Interiors / Daria Wachowicz i Martyna Duch-Kupis
ZDJĘCIA: Bartosz Jakubowski

Mieszkanie na Żoliborzu to nie pierwsza realizacja Darii Wachowicz, którą mieliśmy przyjemność opisywać. Przypominamy „Mieszkanie młodego inżyniera na warszawskim Moktowie”, o którym przeczytacie TUTAJ, a także „59-metrowe mieszkanie na warszawskim Moktowie”, o którym przeczytacie TUTAJ! 

Czytaj też: Wnętrza | Mieszkanie | Architektura w Polsce | whiteMAD na Instagramie | Warszawa

źródło: www.facebook.com/interiorsdash