Mieszkanie od Gucci. Powstało w Mediolanie! 

Włoski dom mody po raz kolejny prezentuje swoje możliwości w dziedzinie projektowania wnętrz. Motywy kwiatowe, tapicerowane fotele i wielokolorowe dodatki… Właśnie tak wygląda pop-up shop Gucii w Mediolanie!

Sklep powstał w ramach Milan Design Week 2019. Jest to największa, najważniejsza i najbardziej znana impreza dla projektantów i architektów na świecie, na którą co roku zjeżdżają tłumy fanów dobrego designu z całego świata. Z tej okazji, we włoskiej stolicy mody pojawiają się również znane marki, które chcą odpowiedzieć na najnowsze trendy i premierowo pokazują swoje propozycje. Nie mogło wśród nich zabraknąć domu mody Gucci, który postanowił zaprezentować najnowszy pop-up shop. 

Za projektem mieszkania pokazowego Gucci stoi dyrektor kreatywny domu mody – Alessandro Michele. Apartament „od stóp do głów” pokryły charakterystyczne dla marki printy oraz popularne kształty. Jak zaznacza sam projektant, tutaj wszystko pochodzi od Gucci – od żyrandoli, przez tapicerowane fotele, po świeczki, czy tapety. Nawet porcelana ma typowe dla Gucci kwiatowe motywy. 

zdjęcia: gucci.com