Mieszkanie pełne słońca. Powstało w gdańskim Garnizonie!

Mieszkanie pełne słońca. Światło przedziera się przez duże przeszklenia okalające apartament z trzech stron. Za nimi rozpościera się piękna panorama miasta. W zależności od pory dnia, za sprawą zmieniających się obrazów za oknami, przeobraża się też wnętrze i jego odbiór. Daleki horyzont rozciągającego się miasta wprowadza miejski, loftowy klimat. Nie mieliśmy wątpliwości, że kierunkiem stylizacji będzie nowoczesność z elementami industrialnymi.

Nieco ponad 115 metrów przestrzeni przy jednoczesnym zachowaniu prostoty formy i treści. Biel subtelnie grająca z odcieniami szarości. Jasne, matowe powierzchnie przełamane ciemnymi stalowymi akcentami i drewnianą podłogą o głębokim kolorze i wyraźnej strukturze. Różnorodne zestawienia faktur tworzą atrakcyjność pomieszczeń. Elementy tekstylne, ciepły kolor mebli tapicerowanych, subtelne beże i brązy dodają przytulności i w pewien sposób odwracają uwagę od surowego charakteru elementów betonowych. Zdecydowanym atutem mieszkania jest jego wysokość – 3m, którą dodatkowo podkreślają szklane drzwi zamontowane na piwocie ułatwiającym codzienne użytkowanie.


Te elementy tworzą ponadczasową, dostojną przestrzeń o przemyślanej i spełniającej oczekiwania domowników funkcji. Inwestorzy to ludzie nietuzinkowi i tak jak w biznesie, tak i w domu nie lubią kompromisów. Cenią wnętrza nietypowe i wypełnione dobrym designem. Na co dzień mieszkają w domu, a przedstawiony apartament to przestrzeń, do której udają się aby wypocząć i odciąć się od spraw dnia codziennego. Zdecydowanie najważniejszym punktem mieszkania dlaWłaścicieli jest kuchnia, kuchnia towarzyska, która jest miejscem częstych spotkań ze znajomymi oraz wspólnego gotowania w rodzinnym gronie. Czas z najbliższymi upiększa bio kominek, którego płomień rozświetla betonową ścianę. Lokalizacja kominka jest nieprzypadkowa – łączy kuchnię z salonem. Tu celebrowanie wspólnego czasu umożliwiają wygodne, modułowe sofy.

Część dzienna to również mały pokój gościnny i łazienka, której wnętrze to konsekwentna kontynuacja stylu całego mieszkania z charakterystycznymi geometrycznymi płytkami o fakturze przypominającej tkaninę. Część prywatna to niewielkich gabarytów sypialnia optycznie powiększona przeszklonymi drzwiami prowadzącymi do łazienki. Przestrzeń ta, oszczędna w kolorystyce, ocieplona tkaninami, tworzy poczucie harmonii i wyciszenia. Czarne elementy w postaci lamp czy grzejników w subtelny sposób przemycają do wnętrza industrialny charakter.

W wyniku wspólnych decyzji projektantów i Inwestorów powstał apartament przestrzenny, uporządkowany i logiczny, gdzie równowaga kompozycji i kolorystyki pozwala wypocząć i nabrać sił przed kolejnym intensywnym dniem.

Czytaj też: Apartament | Architektura | Wnętrza | Meble | Polska | Gdańsk

 

Mieszkanie pełne słońca
Architekci: Studio Smart / arch. Sylwia Choszcz, Monika Behrendt-Kucińska
www: studio-smart.pl 
Facebook: https://www.facebook.com/smartstudioprojektowe
Instagram: @sm_art_studio 
zdjęcia: Tom Kurek