Piga Haus

Mieszkanie Piotra i Igi na Jeżycach w Poznaniu. Oto Piga Haus

Zaglądamy do mieszkania Piga Haus, w którym mieszkają Iga i Piotr. Mieszkanie znajduje się w starej kamienicy na Jeżycach w Poznaniu. Duet właścicieli postanowił wyremontować starą przestrzeń i wypełnić klimatycznymi dodatkami.

Para szukała wymarzonego lokum przez dwa lata. Wreszcie nadszedł ten dzień, kiedy ich oczom ukazało się przestronne mieszkanie, które jednak wymagało przeprowadzenia remontu. Iga oraz Piotr nie wahali się ani chwili, zdecydowali się tam zamieszkać i ruszyli z odświeżeniem wnętrz. W pracach pomagała im rodzina oraz znajomi. Dzięki remontowi udało się wydobyć piękno tkwiące w tej sporej przestrzeni. Mieszkanie ma bowiem 111 m kw. powierzchni. Właściciele postanowili, że wnętrza urządzą tak, jak podpowiada im przeczucie. Nie szukali mebli w salonach wnętrz. Zamiast tego śledzili serwisy aukcyjne, odwiedzali targi staroci i sąsiedzkie wystawki. Dzięki temu udało im się zebrać stare meble o ponadczasowym designie.

Urządzając mieszkanie kierowaliśmy się tym, aby odzwierciedlało naszą osobowość. Łączymy wiele stylów, każdy pokój opowiada trochę inną historię – opisuje Iga z Piga Haus. 

Umiejętność wypatrzenia meblarskich skarbów zaowocowała tym, że mieszkanie wypełniło się meblami z PRL. Znaleźć tam można kultowe fotele Zenona Bączyka, „bauhausowe” krzesła Marcela Breuera, toaletkę w stylu art deco, żeliwną wannę i wiele innych dodatków. Część tych ostatnich to porcelanowa zastawa i liczne rodzinne pamiątki. Dodatkowo klimat we wnętrzu tworzą rośliny.

Bardzo kochamy kwiaty, to one najbardziej dekorują nasze wnętrza tworząc klimat mieszkania – tłumaczy Iga.

Fani roślin wypatrzą tutaj monstery, drzewo figowca dębolistnego, bananowce oraz świeże kwiaty, które ożywiają przestrzeń.Piga Haus


Ciekawostką jest pomieszczenie, w którym powstała siłownia. Duet nie sięgał tu po standardowe, minimalistyczne rozwiązania. Zamiast tego powstała salka, która przypomina sale gimnastyczne z lat 90.

Gdzie najchętniej spędzają czas? Odpowiedź jest prosta – to loggia w salonie, która w otoczeniu zieleni oraz dużych okien sprawia, że jest przyjemnym miejscem do wypoczynku zwłaszcza latem. Iga i Piotr często zamieszczają zdjęcia ze swojego mieszkania na Instagramie. Możecie tam ich śledzić odwiedzając profil @PIGA_haus.

Czytaj więcej: Wnętrza | Mieszkanie | Kamienica | Poznań

źródło: Piga Haus (instagram.com/piga_haus)

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły