Mieszkanie w Poznaniu z widokiem na las. Piękne i funkcjonalne!

Apartament znajduje się na siódmym piętrze wielorodzinnego budynku. Powstał z wyniku połączenia dwóch mieszkań. Zaprojektowali je architekci z pracowni Biuro Atelier Starzak Strebicki.

Mieszkanie z widokiem, bo tak właśnie nazywa się realizacja, stanowi połączenie dwóch osobnych mieszkań. Przestrzeń w jego obrębie podzielono na dwie najważniejsze, a zarazem przenikające się strefy: intymną oraz dzienną. Ta pierwsza obejmuje sypialnię, łazienkę oraz garderobę, tę drugą wyznaczają salon, kuchnia, jadalnia oraz strefa wejścia z ubikacją i pomieszczeniem gospodarczym.

Mobilne ściany w postaci przesuwnych drzwi w zależności od zmieniających się potrzeb użytkownika pozwalają na dowolną konfigurację miejsc prywatnych i publicznych.

W apartamencie dominują stonowane kolory, na tle których wyróżniają się poszczególne elementy wyposażenia wnętrza. Atmosferę mieszkania dopełnia jesionowa podłoga oraz błękitna, różowa, biała i zielona mozaika ułożona w przestrzeniach łazienki, strefy wejścia i kuchni.

Projekt Mieszkanie z widokiem
Biuro Atelier Starzak Strebicki
Lokalizacja Poznań, Polska
Rok 2013 – 2016
Program Wnętrze mieszkania
Powierzchnia 86m2
Zdjęcia Mateusz Bieniaszczyk