Mieszkanie rodziny z dwójką dzieci

Mieszkanie rodziny z dwójką dzieci. Znajduje się na Mokotowie!

Mieszkanie rodziny z dwójką dzieci zaprojektowane zostało przez Monikę Piskorską z pracowni moprojekt. Architektka Monika stanęła przed wyzwaniem – jak połączyć marzenia o paryskiej kamienicy z industrialnym loftem, modnym japandi i dodatkami vintage w nowoczesnej, funkcjonalnie zaprojektowanej przestrzeni? Zmiksować je w jeden wyrazisty koktajl! Wnętrze sfotografował Paweł Biedrzycki ze studia Kąty Proste.

Joanna i Artur zgłosili się do mnie po zmiany w układzie funkcjonalnym ich nowo zakupionego ponad 100-metrowego mieszkania na warszawskim Służewcu. W założonym przez dewelopera rozkładzie takie mieszkanie było dla wieloosobowej rodziny, która wszystkie pomieszczenia miała skrzętnie powydzielane ścianami z dwoma łazienkami i toaletą.  Powstało kilka nowych układów, ale wszystkie zakładały maksymalne otwarcie przestrzeni oraz zminimalizowanie ciągów komunikacyjnych. Wybrany ostateczny wariant otworzył kuchnię na salon, częściowo zasłaniając ją barkiem wykończonym lamelami, równocześnie zamykając ją od strony holu wejściowego zabudową meblową dwustronną m.in. lodówki, z dużą ilością powierzchni do przechowywania.

Salon zyskał otwartą przestrzeń w której wygodny, klasyczny narożnik stał się jego oficjalnym centrum. Mini hol z salonu prowadzi do wszystkich sypialni oraz ogólnodostępnej łazienki, ukrywając trochę swoją pragmatyczną funkcję bardzo dekoracyjnym wykończeniem ściany i drzwi ukrytych. Szklane, industrialne drzwi stanowią jej oprawę będąc również bardzo dobrym izolatorem między sypialniami dzieci a rozrywkową funkcją salonu. Główna sypialnia pełni równocześnie rolę małego gabinetu i ma bezpośredni dostęp do prywatnej łazienki.

Wszystkie pomieszczenia mają ten sam charakter oparty na zestawieniu różnorodnych stylów, ale też łagodnym przenikaniu elementów wyposażenia . Francuska dębowa jodełka na podłodze z jodełką z płytek ściennych w łazience ogólnej. Sztukaterie w formie ram i listew ściennych, tych klasycznych, ale też i nowoczesnych, lamelkowych z ozdobną, bogatą w formie rozetą sufitową podkreślającą klimatyczną lampą. Współczesne, techniczne oświetlenie uzupełniane stylowymi retro lampami. Czarny matowy metal, ale też błyszcząca złocista miedź. Płytki wielkoformatowe, gładkie, zestawione z małymi, naturalnie wypalanymi kaflami.

Ciepłe, wyraziste, rodzime drewno z czarnym, chropowatym granitem i monochromatycznym lastryko. Kolory eleganckie: beżowo-szary z ciemnym grafitem i winną czerwienią skontrastowane z intensywnym, żywym niebieskim. Zabudowa na wymiar – prosta, funkcjonalna, zestawiona z  rzemieślniczymi meblami o artystycznym, zindywidualizowanym wyglądzie. Ten stylowy melanż, mam nadzieję, otwiera furtkę do uzupełniania go o nowe, przywiezione ze świata drobiazgi i pamiątki rodzinne, ale też oprze się, choć przez chwilę, modzie. Jak wam się podoba mieszkanie rodziny z dwójką dzieci?

projekt: Monika Piskorska / moprojekt / www.moprojekt.pl/
zdjęcia: Paweł Biedrzycki / Kąty Proste / www.katyproste.pl

Czytaj też: Architektura w Polsce | Wnętrza | Warszawa | Apartament | Mieszkanie |