Mieszkanie w starej, sopockiej kamienicy

Czy możemy powiedzieć, że kamienice zyskują właśnie swoje drugie życie? Zdecydowanie tak. Co raz chętniej decydujemy się na wynajem, czy też zakup mieszkania w kamienicy. Dlaczego? Takie mieszkanie ma swój klimat, jest charakterne i daje ogromne możliwości aranżacji. Idealnym przykładem może być mieszkanie w sopockiej kamienicy, zaprojektowane przez studio LOKO.

Kamienica kontra blok. Urok starych, klimatycznych kamienic i zimnych bloków to od lat walka o zainteresowanie kupujących i wynajmujących mieszkania. Własne „m” w kamienicy ma swoje plusy i minusy. Jest to na pewno wymagająca pod względem aranżacji przestrzeń. Wiedzą o tym najlepiej architektki ze studioLOKO, które podjęły się stworzenia projektu mieszkania na poddaszu o powierzchni 94 m². StudioLOKO praktycznie od razu miało swoją wizję na ten projekt. Od samego początku chodziło o proste wnętrze, ale co ciekawe nie w stylu skandynawskim. Postawiono na prostą i dojrzałą elegancję. Styl dla wymagającego Klienta. Wszystko jednak należało zaprojektować tak, żeby nie zatracić charakteru starej kamienicy.

„Chciałyśmy stworzyć wnętrze luksusowe, zgodne z panującymi trendami a więc modne. Naszym celem było zaprojektowanie mieszkania, które trafi do świadomego klienta. Do kogoś kto podróżuje po świecie i orientuje się w trendach” mówi Joanna Real – Studzińska ze studioLOKO. Ponadczasowa baza daje możliwość nowemu właścicielowi na zmiany w zależności od panującej mody.


Projektanci od lat współpracują z marką INTER DOOR. A wszystko zaczęło się od zaprojektowania salonu w Gdyni. Przy tym projekcie architekci wybrali pięć sztuk drzwi podwyższanych w wykończeniu z kolekcji DI MODA gołębi mat. Czarne klamki oraz zamki magnetyczne nadają im nowoczesny charakter. Architektki konsekwentnie pilnowały, aby wystrój wnętrza był spójny – od największego do najmniejszego elementu.

więcej: www.studioloko.pl