Mieszkanie studenta

Mieszkanie studenta w Warszawie. Jego powierzchnia to tylko 26 m kw.

Mieszkanie zaprojektowane zostało dla studenta i znajduje się w pobliżu Arkadii w Warszawie. Jego wnętrze zaprojektowali architekci z pracowni KODO.

Powierzchnia mieszkania wynosi 26,5 m kw. I składa się z małego holu połączonego z salonem i aneksem kuchennym, łazienki i sypialni. Zadaniem architektów było wykorzystanie niewielkiej przestrzeni, by stworzyć funkcjonalne mieszkanie dla studenta, w którym system szafek do przechowywania pozwoli mu zadbać o porządek. Właścicielowi zależało też na wydzieleniu sypialni – udało się!

Nie ma w nim miejsca na niedbałość, przypadkowość oraz brak harmonii. Znajdziemy tu z kolei ergonomię, nowoczesność i komfort. Określenie „po studencku” nabiera nowego znaczenia i wymiaru. Dzięki przemyślanym rozwiązaniom mieszkanie jest funkcjonalne, odpowiednio wyposażone i dopasowane do potrzeb lokatora – opisują autorzy projektu.

Architekci wydzielili tu strefy do relaksu (sypialnia), przygotowania posiłków oraz strefy do nauki. Ta ostatnia składa się z niewielkiego biurka, które pełni także funkcję stolika.

Wnętrze bazuje na stonowanych i ciemnych barwach, takich jak szarości, czerń, antracyt. Całość ocieplają elementy drewna. Surowość aranżacji przełamano dodatkowo za pomocą sofy w wyrazistym kolorze butelkowej zieleni oraz elementów dekoracyjnych. W łazience egzamin z funkcjonalności zdaje prysznic, spore lustro powiększające przestrzeń oraz zabudowa toalety, w której umieszczono także kosz na bieliznę.


Co ciekawe, sypialnia powstała w miejscu, w którym deweloper przewidział kuchnię jako osobne pomieszczenie. Podczas prac przeniesiono przyłącza elektryczne do salonu, ulokowano kuchnię na ścianie łazienki, a pralkę ustawiono w holu przy drzwiach wejściowych. Samo wejście do sypialni zostało “ukryte” w szafie.

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Ciekawostki | Warszawa | whiteMAD na Instagramie

źródło: KODO

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły