Mieszkanie w stylu marynistycznym z polskim akcentem

Jak zaaranżować wnętrze z którego widok już sam w sobie wiedzie prym? Projektantka Paulina Kasprowicz z pracowni meinDESIGN stanęła przed sporym wyzwaniem. Postawiła na naturalne materiały, marynistyczny styl i polski design prosto z showroomu Euforma.

Apartament z widokiem na port gdyński i Skwer Kościuszki zlokalizowany jest na 12.piętrze budynku Sea Towers. Jest to najwyższy wieżowiec w Gdyni i zarazem najwyższy budynek mieszkalny w Polsce. Okazały obiekt położony jest zaledwie 12 metrów od linii brzegowej.

Apartament wymagał aranżacji, która zaakcentuje największą atrakcję obiektu, jaką jest widok zza okien. Wnętrza cechuje minimalizm. Za jego sprawą stworzono własną interpretację stylu marynistycznego, co też pomogło wydobyć urok głównej atrakcji mieszkania, czyli sąsiadujące morze

-mówi Paulina Kasprowicz z pracowni meinDESIGN.

Na całość wnętrz składa się otwarty salon z aneksem kuchennym i jadalnią w strefie dziennej, dwie sypialnie, łazienka, osobne wc oraz przeszklona sauna w korytarzu. Naturalne materiały, takie jak jasno dębowy fornir na ścianach i ciemne drewno na posadzce tworzą wrażenie uczucia ciepła oraz harmonii. Kompleksowy projekt dotyczył również opracowania mebli zindywidualizowanych dla poszczególnych wnętrz, jak na przykład zabudowa kuchni, szafa w strefie wejściowej czy garderoby w obu sypialniach.

Na 84 metrach kwadratowych, nowoczesne wnętrza z wyraźnym nawiązaniem do stylu skandynawskiego mają kojarzyć się z pobliskim morzem – widocznym w przeszklonym salonie i kuchni. Zadanie to mają spełniać kolory, faktury, dekoracje. Dominują proste formy i gładkie powierzchnie”

-dodaje Paulina Kasprowicz.

Kolorystyka została zawężona do bieli, jasnych beżów, delikatnych szarości oraz ciemnego brązu. Tą stonowaną paletę kolorów przełamuje intensywny błękit. W tym odcieniu jest duża, modułowa sofa w strefie dziennej oraz łóżka w dwóch sypialniach. Kolor ten ma kojarzyć się z morzem, podobnie jak faktura na ścianach w salonie – ich falista struktura przywodzi na myśl powierzchnię wody. Z kolei towarzyszące im lampy mają kształt mew. Gdzieniegdzie widoczne są również posrebrzane figurki statków.Nietypowym rozwiązaniem jest narożna sofa marki NOTI o kącie siedemdziesięciu stopni, ponieważ pod takim kątem przebiega jedna z zewnętrznych ścian nowoczesnego apartamentowca Sea Towers.

Ciekawe dodatki i wykończenia to najmocniejszy atut tego wnętrza. To one sprawiają, że w tym mieszkaniu dokonano nowoczesnej redefinicji stylu marynistycznego. Większość mebli i dodatków, w tym np. sofa Rosco marki NOTI, pochodzi z showroomu Euforma, który posiada największą ofertę mebli, oświetlenia oraz dodatków od polskich projektantów.

Aranżacja wnętrz: Paulina Kasprowicz, meinDESIGN, www.meindesign.pl

Meble, oświetlenie, dodatki: showroom Eufoma, www.euforma.pl

Sesja zdjęciowa: Studio Mohito.