Mieszkanie w bliźniaku we Wrocławiu. Idealne dla rodziny

Mieszkanie znajduje się w budynku bliźniaczym na osiedlu Widawa we Wrocławiu. Jego wnętrze zaprojektowali architekci z pracowni NA NO WO.

Projektanci z pracowni NA NO WO mieli pole do popisu. Projekt obejmował bowiem przestrzeń o łącznej powierzchni prawie 100 m kw.! W skład tej przestrzeni wchodził hol, klatka schodowa, salon z aneksem kuchennym, przestrzeń modelarni, dwa pokoje córek inwestorów, łazienka oraz sypialnia.

Głównym założeniem stylistycznym aranżacji, było utrzymanie jasnej, stonowanej kolorystyki materiałów wykończeniowych, przełamanej kontrastowymi elementami wyposażenia. Inwestorzy oczekiwali przestrzeni otwartej, sprzyjającej spotkaniom towarzyskim. Dlatego zamiast standardowych krzeseł przy stole jadalnianym, wzdłuż jednej ze ścian zaprojektowano ławę przechodzącą dalej w strefie kuchni w formę blatu barku. Dzięki takiemu rozwiązaniu przy stole jednocześnie będzie mogła zasiąść większa ilość gości, a miejsca na hokerach przy barku zwiększą wielofunkcyjność kuchni. Formalne połączenie kuchni i salonu łamaną linią ławy integruje przestrzenie i umożliwia osobie przebywającej w kuchni przygotowywanie posiłków nie opuszczając gości.

Akcentem zmiękczającym aranżację jest zasłona przeprowadzona przez całą długość dwóch ścian salonu. Zabieg ten miał na celu poza aspektem stylistycznym rozwiązanie funkcjonalne otwartej przestrzeni dziennej. Zasłona pozwali na wyodrębnienie i zamknięcie modelarni i domowego biura. Dzięki płynnemu przejściu materiałów i barw zastosowanych w pomieszczeniach udało się uzyskać wizualną spójność i integralność całego domu.