mieszkanie na ochocie

Mieszkanie w kamienicy na Ochocie w Warszawie

Ma 91 m kw. powierzchni. Mieszkanie znajduje się na Ochocie, przy ulicy Filtrowej. Jego wnętrze zaprojektowali architekci z pracowni Loft Kolasiński.

Zadaniem architektów było zaprojektowanie wnętrz i częściowa przebudowa mieszkania. Projektanci stworzyli też część mebli, która zdobi wnętrze. Mieszkanie zlokalizowane jest w kamienicy z 1937 roku.

Prace rozpoczęły się od częściowej przebudowy strefy dziennej. Architekci zlikwidowali mniejszy pokój, aby uzyskać jedną, dużą powierzchnię, na której znalazły się: kuchnia z jadalnią, salon i część biurowa.

Jednym z głównych założeń projektu było swobodne nawiązanie do historycznego charakteru mieszkania. Mieszkanie zostało wyposażone w meble i akcesoria zaprojektowane między innymi przez Loft Kolasiński, Finn Juhl, Sami Kallio, Josef Hurka. Zaprojektowana i wykonana na potrzeby realizacji była również lampa Brazilian Punk XL – opisują autorzy projektu.

Jest tutaj dużo więcej unikalnych dodatków. Wzrok przykuwają pochodzące z lat sześćdziesiątych fotele, które poddane zostały renowacji. Do dekoracji ścian wykorzystana została fotografia Helmuta Newtona. Co ciekawe, ściany w mieszkaniu zbudowane są na planie łuku, co stanowiło dodatkowe wyzwanie dla architektów wnętrz.

mieszkanie na ochocie


Studio „Loft Kolasiński” zajmuje się kompleksowym projektowaniem wnętrz prywatnych i publicznych, a także wzornictwem przemysłowym. Na potrzeby realizowanych aranżacji wnętrz, zespół projektuje i produkuje wysokiej jakości meble drewniane i akcesoria meblowe. Studio specjalizuje się w pozyskiwaniu wyjątkowych mebli, oświetlenia, ceramiki, grafik i dywanów vintage.

Czytaj też: Wnętrza | Bauhaus | Minimalizm | Meble | whiteMAD na Instagramie

Mieszkanie na Ochocie – fot. Joel Hauck

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły