Mieszkanie w kamienicy w Gdańsku. Idealne połączenie kolorów!

Wnętrza starych kamienic to zawsze bardzo wdzięczny temat dla projektantów. Niejednokrotnie kończy się kompletną rewolucją i niesie ze sobą wiele wyzwań technicznych. Jednak potencjał drzemiący w wysokich, pięknie doświetlonych pomieszczeniach, wielu detalach architektonicznych, które czasami udaje się odnowić i dać drugie życie jest nie do opisania. To samo ma miejsce w przypadku mieszkanie w kamienicy w Gdańsku projektu Studia Inbalance.

Właściciele poprosili o wnętrza odważne, unikatowe i przepełnione kolorem. Całość osadzona jest w wiekowej kamienicy co również należało odpowiednio podkreślić – w projekcie nowoczesność i minimalizm łączy się z elegancją i dekoracyjnością charakterystyczną dla starego budownictwa. 

Mieszkanie w kamienicy w Gdańsku przechodzi zupełną metamorfozę – jeden z nieużywanych pokojów na piętrze zamieniono w piękną, otwartą kuchnię. Grafitowo – kremowa zabudowa tworzy idealne, neutralne tło dla złotej wyspy kuchennej stanowiącej najważniejszy akcent w pomieszczeniu. Strefę jadalni wydzielono głębokim, ciemnym odcieniem rdzawej czerwieni, całość zdobią kolorowe grafiki i unikatowe lampy, takich firm jak Pholc czy też Petite Friture. 


Salon od kuchni oddzielają schody i białe, drewniane lamele sięgające do samego sufitu. Liczne akcenty kolorystyczne, geometria, a przede wszystkim forma koła i łuku to jeden z silniejszych motywów przewodnich całego projektu. Z części dziennej widoczny jest również korytarz i główne wejście do mieszkania. Przejście podkreślono złotym łukiem, którego odpowiednik można odnaleźć w zaprojektowanym na specjalne zamówienie regale tuż przy telewizorze. Zastosowane kolory utrzymano w ciepłej tonacji, która równoważy wszechobecną biel ścian i czyni wnętrze bardzo przytulnym. 

Główna sypialnia, znajdująca się do tej pory na piętrze, została przeniesiona na niższy poziom – jest to prywatna strefa Inwestorów. W niej również geometryczne podziały i plamy kolorystyczne grają pierwsze skrzypce – jednak kolory zastosowane w pomieszczeniu to zdecydowanie bardziej stonowane odpowiedniki tych, użytych na piętrze. Jesienna, delikatna kolorystyka tworzy we wnętrzu idealne warunki do relaksu i odpoczynku.


O architektach: 
Inbalance to autorskie studio projektowania wnętrz; zarówno prywatnych jak i komercyjnych prowadzone przez Hannę Brzozowską. Projekty tworzone w pracowni powstają przede wszystkim w oparciu o kolor, geometrię, różnorodność faktur i materiałów. Odważna kombinacja powyższych elementów daje unikatowe i niepowtarzalne efekty, a wykorzystywany język projektowy pozwala idealnie dopasować koncepcję do potrzeb Klienta. 

Więcej: www.facebook.com/byinbalance/   https://www.instagram.com/_inbalance.studio/


 

Will be studio to kameralne krakowskie studio prowadzone przez Amadeusza Bożemskiego tworzące wizualizacje w oparciu o koncepcje architektoniczne, wnętrza czy też produktowe.  W niebanalny sposób wprowadzają pomysł w życie tym samym napędzając wyobraźnie odbiorcy. Wypracowując swój niepowtarzalny styl powoli zasypują rynek swoimi wizualizacjami- jesteśmy przekonani, że nie raz zawiesiliście oko na ich pracach- nie zawsze zdając sobie sprawę że są ich autorem. 

Więcej: https://www.facebook.com/willbestudio / https://www.instagram.com/will_be_studio

źródło: materiały prasowe