Mieszkanie w Katowicach od Spacja Studio

Wnętrza mieszkania w Katowicach prezentują jasny, ale zdecydowany charakter. Do klasycznego połączenie bieli, drewna i betonu dodane zostały błękitne tkaniny oraz malinowe akcenty, co nadaje im pogodnego, żywego wyrazu.

W pokoju dziennym najważniejszym elementem jest przytulna sofa, zachęcająca do relaksu. Na ścianie pod telewizorem architekci zaproponowali umieszczenie dekoracyjnego panelu, z oświetleniem o ciepłej barwie. Centralną częścią strefy dziennej jest wysoki stół, będący zintegrowaną częścią zabudowy kuchennej. Jej wysoka część przechodzi płynnie w zabudowę przedpokoju, której fronty zostały wykończone lustrem w celu optycznego powiększenia wąskiego holu. Lustro znalazło się również na ścianie z drzwiami do WC, gdzie odbija światło z okna kuchennego i dodatkowo doświetla przedpokój.

W domowej pracowni znalazło się duże biurko projektowane na wymiar z miejscem do pracy dla dwóch osób. Blat biurka podnosi się, skrywając dodatkowe miejsce na przechowywanie. Pomieszczenie to pełni również funkcję pokoju gościnnego, dlatego znalazła się w nim rozkładana sofa.

Sypialnia została w całości zakomponowana kompleksową zabudową na wymiar – łóżko łączy się optycznie z szafkami nocnymi, z których jedna przechodzi “płynnie” w szafę. Funkcję wezgłowia pełnią tapicerowane panele ścienne, które znalazły się na całej szerokości ściany.