Mieszkanie w Katowicach. Powstało dla pary młodych ludzi i ich psów!

To jedno z tych mieszkań, w których zakochujemy się od pierwszego wejrzenia. Funkcjonalne, estetyczne, a do tego świetnie zaprojektowane. Poznajcie Whippets’ Flat – mieszkanie pary młodych ludzi z Katowic i ich psów – whippetów.

Projekt powstał w pracowni architekta Grzegorza Layera. Mieszkanie ma niewiele ponad 67 metrów kwadratowych i znajduje się na jednym z katowickich osiedli. Architekt postanowił zaprojektować przestrzeń w taki sposób, by wyraźnie oddzielić część dzienną, w której znalazł się salon i otwarta kuchnia, od części przeznaczonej wyłącznie dla właścicieli. W tej drugiej znalazła się sypialnia oraz łazienka. 

Jasne kolory i minimalistyczna geometria pomieszczeń podkreślają przestronny charakter i otwartość mieszkania. We wszystkich pomieszczeniach zastosowano jednolitą, gładką podłogę. Wykorzystanie dwóch żywych kolorów podkreśla jego wyraźne części funkcjonalne i zdecydowanie ożywia wnętrze. Akcenty w postaci naturalnych materiałów, takich jak kamienie i drewno, pojawiają się również na ścianach oraz w indywidualnie zaprojektowanych meblach fornirowanych. Wyeksponowano również duże okna prowadzące na taras z widokiem na park i staw.

Projekt i zdjęcia: Grzegorz Layer 

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły