Mieszkanie w Katowicach z widokiem na park. To projekt biura MMOA

Mieszkanie znajduje się w Katowicach i mieszkańcom oferuje widok na Katowicki Park Leśny. Wnętrze zaprojektowali architekci z pracowni MMOA: Maciej Dyląg, Marta Hausman-Dyląg oraz Katarzyna Wichary, którą nagrodzono za niego trzecim miejscem w 12 edycji konkursu Vasco Integracja. 

Imponujący metraż mieszkania uzyskano po zburzeniu ściany i połączeniu dwóch mniejszych. Dzięki temu otrzymano łącznie ponad 200 m kw. powierzchni mieszkalnej oraz 100 m kw. tarasu. Dopełnieniem eleganckiego wnętrza jest widok na panoramę miasta oraz park katowicki.

Apartament jest minimalistyczną propozycją dla rodziny z dwójką dzieci, łączącą duże, jasne i przejrzyste przestrzenie z wysmakowanym wnętrzem, oszczędnym w dekoracje. Mieszkanie jest podzielone na dwie strefy – dzienną, z otwartą kuchnią, jadalnią i salonem oraz prywatną, z sypialnią połączoną z garderobami i dwoma dziecięcymi pokojami. Wszystkie przestrzenie są wyposażone w osobne łazienki.

Marmur i drewno

W aranżacji dominuje połączenie marmuru z drewnem. Marmur, dawniej kojarzony z surowym przepychem, zyskuje łagodniejszy ton w zestawieniu z drewnianymi powierzchniami. Proste monochromatyczne barwy – odcienie szarości, bieli i czerni – pięknie współgrają z naturalnymi materiałami, tworząc spójny, harmonijny wystrój. Ogromnym atutem apartamentu jest dostęp do światła naturalnego, dzięki ogromnym oknom i przeszkolonym drzwiom, prowadzącym na okazały taras.


W apartamencie przeważają gładkie, czyste i eleganckie powierzchnie urozmaicone szykownymi geometrycznymi detalami wystroju. Najbardziej imponująca ozdoba, czyli trójwymiarowa czarna rzeźba bazująca na zwielokrotnionym kształcie kwadratu znajduje się w samym centrum salonu – na ścianie, nad kanapą. Stałym elementem tego surowego wnętrza są grzejniki Vasco. Projektanci zdecydowali się na model Beams Mono i Bryce Mono o fakturze nieregularnych rowków, które umieszczono w pokoju dziennym oraz łazience. Ze względu na uniwersalny kształt i proste barwy dobrze komponują się z całym wnętrzem.

Funkcjonalna kuchnia

Strefa wypoczynkowa jest połączona ze sterylną kuchnią wygodną wyspą, utrzymaną w jasnych barwach. Dobrze prezentuje się także otwarty salon z marmurową ścianą wyposażoną w kominek elektryczny, a także jadalnia, której sercem jest ogromny, okrągły stół. Z przestronnego salonu można wyjść na okazały zadaszony taras, ozdobiony dużą donica z czarnego marmuru, w której umieszczono dekoracyjne drzewko bonsai.

Na uwagę zasługuję również łazienka, gdzie królują lustra, powiększające optycznie przestrzeń. To jasne i dobrze zagospodarowane pomieszczenie, wyposażone w wysoką wannę, przeszklony marmurowy prysznic oraz proste meble bez uchwytów.

Czytaj też: Mieszkanie | Apartament | Minimalizm | Sypialnia | whiteMAD na Instagramie

fot. Janina Tyńska, źródło: materiały prasowe VASCO