Mieszkanie w Kobierzycach zaprojektowane przez Studio Marmur.

Mieszkanie w Kobierzycach od wejścia urzeka miękkim i ciepłym światłem. Architekci z pracowni Studio Marmur wraz z Inwestorami starali się podkreślić ten zastany urok ciepłymi kolorami i fakturami i zachować przytulność mieszkania na poddaszu bez utraty komfortu. Budżet na mieszkanie był niewielki. Mimo, że wyposażenie pochodzi z popularnych marketów, sklepów i aukcji internetowych, wszystkie elementy zostały skrupulatnie wybrane (wyszukane), dzięki czemu całość tworzy spójny i unikatowy charakter.

Pierwszymi meblami kupionymi do mieszkania były niemieckie krzesła z lat 60 Mignon Mobel, znalezione na olx. Ostatnim elementem, ‘wisienką na torcie’ był kinkiet w kuchni, którego, mimo że jest powszechnie dostępny, szukaliśmy bardzo długo (inny wybrany w określonym budżecie został wyprzedany). Słowami Inwestorki kinkiet został wybrany tak, żeby “odkuchnić” kuchnię.


Mieszkanie w Kobierzycach jest nieduże (30m2 powierzchni użytkowej, po podłodze 45m2) ale jasne, przytulne i jednocześnie eleganckie, w duchu ciepłego minimalizmu. Mieszkanie jest dostępne do wynajęcia. Zmiany Na wejściu do mieszkania dodano szafę w zabudowie, co dodatkowo wydziela przedpokój od kuchni. W sypialni we wnęce wydzielono garderobę, reszta to zmiany kosmetyczne podnoszące funkcjonalność i komfort.Kobierzyce to gminne miasto na południu Wrocławia z bardzo dobrym dojazdem wszystkimi środkami komunikacji. Główną atrakcją jest stary i rozległy park z zabytkowym Urzędem Gminy. To miejsce dla ludzi, którzy chcą odpocząć od miejskiego zgiełku i cieszyć się z urokiem małego miasteczka, z łatwym dostępem do Wrocławia.

Projekt wnętrza: Marmur Studio / https://marmurstudio.com/
Zdjęcia: ZASOBY STUDIO / https://zasoby.studio

O pracowni:
Marmur Studio to studio projektowania wnętrz z Wrocławia, które prowadzi architekt wnętrz Anna Smardz. Każdy projekt powstaje przy współpracy z zaufanymi projektantami i wykonawcami.”Zajmujemy się projektowaniem wnętrz i jesteśmy z Wrocławia. Skupiamy specjalistów różnych dyscyplin odpowiadających za projekt i realizację projektów wnętrz oraz projektów architektonicznych. Zdobyta wiedza pozwala nam realnie patrzeć na cały proces inwestycyjny i uwzględnić jego wszystkie aspekty – ekonomiczne, estetyczne i użytkowe – z zachowaniem odpowiednich proporcji.” – czytamy na stronie https://marmurstudio.com/

Czytaj też: Architektura w Polsce | Apartament | Mieszkanie | Wnętrza | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły