Minimalistyczne mieszkanie w Łodzi. Wnętrze nawiązuje do pasji właścicielki.

Mieszkanie w Łodzi zaprojektowała Ewelina Owczarczyk ze Studia Satori. Projekt mieszkania należącego do ambitnej i pracowitej wokalistki wymagało dopasowania do jej charakteru, ale też stworzenia komfortowej oazy do wypoczynku i odnalezienia inspiracji po całym dniu intensywnej pracy. Głównym założeniem podczas pierwszych rozmów projektantki i inwestorki było połączenie naturalności z silnym charakterem oraz zminimalizowanie ilości przedmiotów widocznych na wierzchu.
Projekt salonu dominuje wielka i niesamowicie wygodna kanapa od Adriana Furniture, która w środku jest wypełniona kołdrami z pierzem, a jej kolor nawiązuje do pasji inwestorki, którą jest enologia. Jej intensywność łagodzi jednolita ściana w okładzinie imitującej drewno. Wielkie rattanowe siedzisko w salonie okazało się ukochanym miejscem mojej klientki, szczególnie podczas kwarantanny.

W salonie z aneksem zdecydowaliśmy się na kamienne lampy nad barem, naturalne drewniane hokery oraz stołki wykonane z naturalnego, nadal pękającego drewnianego klocka. Całość została wykończona lnianymi zasłonami. Kontakt z naturalnymi materiałami pozwala nam odnaleźć spokój i harmonię w pomieszczeniach, w których żyjemy. Elegancji dodają biżuteryjne włączniki ze ściemniaczami oraz gniazda w kolorze matowego złota. Sypialnia od początku miała być wspomnieniem z wakacji na Zanzibarze, nawiązywać do stylu boho, który również jest ulubionym stylem ubierania się mojej klientki.
Na podłodze wykorzystano naturalny parkiet, a okna wykończono zasłonami, które autorka wnętrza wykonała dla inwestorki własnoręcznie. “Zasłony w stylu macrame dostępne na rynku nie spełniały naszych oczekiwań jakości oraz rozmiarów” – tłumaczy decyzję Ewelina Owczarczyk ze Studia Satori

Kluczem zamykającym cały projekt jest bardzo odważna łazienka z kolorze brudnego różu. Pod prysznicem wykorzystano monolityczne płyty Tubądzin, do których dopasowano indywidualnie projektowaną zabudowę, aby schować w łazience wszystko, co psułoby poczucie czystości i minimalizmu. Podłoga została wykończona hiszpańskimi płytkami nawiązującymi stylem do lastryko, a czarna armatura nadała mocnego charakteru i kontrastu, który jeszcze bardziej podkreślił minimalizm. Wszystko to sprawia, że mieszkanie w Łodzi jest nie tylko estetyczne i funkcjonalne, ale także odpowiada na potrzeby i zainteresowania właścicielki.
O autorce: 
Nazywam się Ewelina Owczarczyk. Jestem projektantką, która niedawno weszła na rynek po przebranżowieniu się. Liczne podróże po świecie, mieszkanie w Rzymie, Salonikach oraz miłość do designu, detalu i architektury budują moją mocną wrażliwość i poczucie estetyk. Jednocześnie mam potrzebę tworzenia przestrzeni dopasowanych dokładnie do potrzeb ich mieszkańców. Jestem ambasadorem naturalnych materiałów, jakości oraz ponadczasowego wystroju z nutą charyzmy. Wierzę, że to, czym się otaczamy ma na nas ogromny wpływ. Moje biuro znajduje się w Łodzi, ale projekty wykonuję na terenie całej Polski. Z pasji zajmuję się również renowacją mebli, daję im drugie życie.
Czytaj też: Wnętrza | Mieszkanie | Łódź | Polska |

 

Zdjęcia zostały wykonane przez fotografa wnętrz Mikołaja Dąbrowskiego.
Na instagramie można nas znaleźć pod: @satori.interiors, @md.fotografiawnetrz 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły