Mieszkanie w Paryżu

Mieszkanie w Paryżu. To efekt współpracy pracowni z Polski i Francji.

Mieszkanie w Paryżu ma 90 metrów kwadratowych. Projekt został zrealizowany przy współpracy francuskiego studio IMA Interiors oraz polskiej pracowni Furora Studio. Podobny styl, oczekiwania i wizja sprawiły, że wnętrze przybrało mocno artystyczny charakter i wniosło wiele świeżości.

Inwestor nie obawiał się nietuzinkowych rozwiązań, nieoczywistych połączeń kolorystycznych oraz abstrakcyjnych kształtów, dzięki czemu powstało wnętrze o wyrazistym sznycie i z dużą dozą fantazji. Mieszkanie mieści się na piętrze budynku, które wcześniej służyło jako fabryka, a po czasie przearanżowane zostało na lokale mieszkalne, stąd jego charakterystyczne wysoko umieszczone okna i wysokie pomieszczenia. Aby w pełni spełniało wymogi wygodnego mieszkania  stworzony został nowy układ funkcjonalny, który pozwolił na wydzielenie różnorodnych stref i został w pełni dostosowany do stylu życia Inwestora.

Sercem mieszkania jest jego kuchnia, stanowiąca centralny punkt i będąca także miejscem do spotkań z gośćmi. To także rozłożysty bar ubrany w fantazyjny fornir uzupełniony metalowymi detalami w fiolecie i postarzanym lustrze o śliwkowym blasku. Tutaj także zamieszczone zostały kasetony świetlne, aby mocno oświetlić strefę kuchenną, ale także stworzyć klimat podczas kameralnych spotkań poprzez możliwość zastosowania światła o różnych kolorach. Całość uzupełnia kamienny fornir, którego mocna struktura przechodzi na kolejne części mieszkania.


Strefa obok, znajdująca się na podeście i ukryta za oryginalnymi filarami w całości dedykowana jest odpoczynkowi. Niska rozłożysta sofa, z miękki aksamitnym wykończeniem składnia do wygodnego relaksu. Sama forma siedziska została zaprojektowana na zamówienie, a abstrakcyjne lekko figlarne koła nawiązują do postmodernistycznych miraży. W przeciwległym rogu znajdziemy natomiast niewielką przestrzeń na salon telewizyjny, który zdobi zaprojektowany przez architektów stolik.

Ściana dzieląca to pomieszczenie jest jednocześnie ścianą kominkową. Jej okładzina to mocny strukturalny kamień uzupełniony drewnianymi listewkami tworzącymi prześwit w górnej jej części z widokiem na całe mieszkanie. Za nią mieści się stół w błękitnym wykończeniu z polerowanym kamiennym blatem, który stoi na tle biblioteki, będącej jednocześnie ukrytym przejściem do strefy nocnej. W części dziennej nasycenie kolorów przechodzi od błękitów po róże i czerwienie, wtapiając się w purpurowe fiolety. To przestrzeń bardzo barwna i intensywna, której moc podkreśla światło wpadające do środka.

Wspomniana ukryta część to prywatna przestrzeń, bardziej spokojna, jednak nadal obfita w kolory i wzory, tym razem idące w zielenie, turkusy i granaty. Stąd znajduje się przejście do łazienki oraz garderoby, do których szklane drzwi o niebanalnej mocnej strukturze wtapiają się w obłe formy.

Mieszkanie ma niezwykle eklektyczny charakter, z nutą nonszalancji porozrzucanej po kątach, formach nawiązujących do lat 70-90, zaprojektowanych specjalnie dla Inwestora i jego miejsca. To także opowieść o paryskim stylu życia.

PROJEKT:  IMA Interiors (Izabella Lubiniecka, Arnaud Mathieu)  & Furora Studio (Diana Żurek, Bartosz Girek)
LOKALIZACJA: Paryż
METRAŻ: 90m2
ZDJĘCIA: Nicolas Anetson

O pracowni:
Furora Studio – autorskie studio projektowe prowadzone przez architektów Dianę Żurek oraz Gutka Girka. W naszym studiu staramy się kreować przestrzenie komfortowe, ale nieoczywiste – z przymrużeniem oka. Opierając się na połączeniu klasycznych rozwiązań z nowoczesną powściągliwością oraz nutą figlarności, tworzymy wysmakowane miraże. Szukamy zdrowej unikalności i stawiamy na wyraziste, odważne pomysły, nadające wnętrzom osobisty charakter i ponadczasowy wymiar. Naszą paletą jest sztuka, autentyzm oraz mieszanka różnych stylów architektonicznych, które implementujemy w najdrobniejsze szczegóły, nie zważając na trendy, a potrzeby i odczucia Inwestorów.  W projektach sięgamy po niespotykane formy, faktury, kolory, w które ubieramy projektowane przez nas płaszczyzny i meble. Dbamy o to, aby każdy element wyposażenia był wyjątkowy – bez sięgania po gotowe rozwiązania, a poprzez zagłębianie się w szlachetne dekoracje i spójne akcenty wytwarzanych przedmiotów. Całość staje się płynną, integralną przestrzenią. – czytamy na stronie furora.studio    

Czytaj też: Francja | Mieszkanie | Paryż | Wnętrza | Meble

źródło: https://furora.studio