Mieszkanie w przedwojennej kamienicy na Starym Żoliborzu

Mieszkanie w przedwojennej kamienicy na Starym Żoliborzu zaprojektowali architekci z pracowni FUGA Architektura Wnętrz. Zdjęcia wykonała Aleksandra Dermont. 

Mieszkanie w przedwojennej kamienicy zlokalizowane jest na Starym Żoliborzu. Życzeniem Inwestora było przearanżowanie mieszkania i dostosowanie do nowoczesnego stylu życia. W miejsce dawnej kuchni z mało funkcjonalną spiżarnią przeniesiono sypialnię, a klaustrofobiczną toaletę połączono z łazienką w jedno pomieszczenie, tworząc funkcjonalny salon kąpielowy. Strefę dzienną czyli długi i wąski hol wejściowy, salon oraz kuchnię połączono w jedno przestronne pomieszczenie.


“Podczas realizowania projektów zlokalizowanych w zabytkowych kamienicach dbamy o to, aby zachować jak najwięcej oryginalnych elementów, które nadają wnętrzom niepotwarzalnego klimatu. W tym przypadku udało się odrestaurować piękny drewniany parkiet ułożony w jodełkę, który nosił na sobie ślady po składowaniu węgla.” – tłumaczą architekci z pracowni FUGA Architektura Wnętrz

W sypialni odkryto na ścianie oryginalną cegłę, a w całym mieszkaniu udało się odrestaurować żeliwne grzejniki, które zostały wypiaskowane, aby pozbyć się starych warstw farby i polakierowane proszkowo na nowo.

O architektach: 
FUGA Architektura Wnętrz to autorska pracownia założona przez dwie architektki wnętrz – Antoninę Sadurską i Katarzynę Burak. “Pracowania jest efektem naszej pasji do pięknych i funkcjonalnych wnętrz, przedmiotów, miejsc i ludzi. W naszych projektach stawiamy przede wszystkim na dobre jakościowo materiały, ponadczasowy design i funkcjonalność wnętrz. Uważamy, że prostota i klasyka nigdy nie wyjdą z mody, dlatego też w zaprojektowanych przez nas wnętrzach można znaleźć elementy minimalistyczne, klasyki designu oraz przedmioty z historią. W każdej przestrzeni odnajdujemy unikatowość, którą staramy się podkreślić w procesie projektowania – w nowoczesnym budownictwie czy w zabytkowej kamienicy. Nasze projekty cechuje staranne opracowanie i wykonanie.” – czytamy na stronie architektów z pracowni FUGA Architektura Wnętrz

Czytaj też: Wnętrza | Mieszkanie | Architektura w Polsce | whiteMAD na Instagramie | Warszawa

Architekci: FUGA Architektura Wnętrz
https://www.facebook.com/fugaarchitektura
https://www.instagram.com/fuga_architektura_wnetrz/
Zdjęcia: Aleksandra Dermont  / https://aleksandradermont.com