Mieszkanie w Starej Miłosnej w Warszawie. Ma 34 metry kwadratowe

Mieszkanie w Starej Miłosnej w Warszawie zaprojektowane przez Michała Waśkiewicza z pracowni 022design to proste i ekonomiczne wnętrze, które jest nie tylko praktyczne, ale także estetyczne. 

Mieszkanie w Starej Miłosnej to 34-metrowy lokal mieszkalny zlokalizowany w warszawskiej dzielnicy Wesoła. W mieszkaniu tym naszym zadaniem było przede wszystkim stworzenie dwóch pokoi z jednego, tak żeby każda strefa domu miała swoje miejsce. Tak więc nie obyło się bez wyburzeń i przenoszenia wszelkich możliwych instalacji.


W efekcie tych manewrów udało się zrobić sypialnię w dawnej kuchni! W miejsce ściany która wcześniej dzieliła starą kuchnię z korytarzem wstawiliśmy pakowną szafę  pokrytą fornirem dębowym polskiego pochodzenia. Szafa oprócz swojej tradycyjnej funkcji składowania w niej rzeczy ,ma teraz drugą – niczym ściana oddziela pomieszczenia. Nowa kuchnia  która przewędrowała do salonu jest naprawdę obszerna. Miętowe lakierowane fronty kuchenne nadają niezwykłego klimatu całemu mieszkaniu.

O architektach:

022design to studio architektury wnętrz założone w 2018 roku przez Michała Waśkiewicza – absolwenta architektury i urbanistyki na WSEIZ w Warszawie. Michał to pasjonat projektowania wnętrz, mebli , grafiki 3d i podróży. Miłośnik nietypowej formy i koloru w poszukiwaniu inspiracji oraz wyjątkowego stylu wnętrz łączy elementy z różnych epok – mid-century modern z minimalizmem niekiedy również ze stylem francuskim.
W 2020 roku założył rodzinną markę Støvel zajmującą się sprzedażą autorskich mebli i akcesoriów do wnętrz.

Czytaj też: Architektura | Mieszkanie | Warszawa | Polska | Wnętrza | Drewno

zdjęcia: Michał Waśkiewicz
źródło: materiały prasowe / 022design

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły