mieszkanie w magazynie

Mieszkanie w starym magazynie. W środku zamieszkała artystka

Nietypowe mieszkanie powstało w starym magazynie. Zaprojektowali architekci z biura Pia Mendaro, dla swojej przyjaciółki i artystki, która jednocześnie ceni prostotę.

W starym magazynie zamieszkała malarka Clara Cebrian. Do swojej dyspozycji ma ogromną przestrzeń, która pozbawiona została ścianek działowych. Mieszkanie jest więc jak duża kawalerka – osobna jest jedynie łazienka. To celowy zabieg, artystka chce w przyszłości dostosowywać układ zebranych mebli do aktualnych potrzeb.

Mieszkanie w magazynie ma 10 metrów długości i 10 metrów szerokości. Konstrukcja ma dwuspadowy dach i podtrzymywana jest przez dwie stalowe krokwie. Architekci nie mogli w nią dowolnie ingerować. Potencjalną wadę (przemysłowe elementy) przekuli więc atut. W hali pojawiła się dekoracyjna ściana, na której umieszczono część kuchenną. Tuż za ścianą urządzono łazienkę. Kuchnia w tym miejscu była szalenie istotna, właścicielka spędza w niej sporo czasu i uznaje ją jako te miejsce domu, które sprzyja nawiązywaniu towarzyskich relacji.mieszkanie w magazynie


Ciekawie potraktowano sypialnię. Pierwotnie architekci chcieli zamknąć dwuosobowe łóżko w ogromnej kostce, które miało dawać poczucie prywatności. Zdecydowali się jednak na inne rozwiązanie. Oderwali łóżko od ziemi i… podwiesili pod sufitem. Powstała tam platforma, która jest sypialnią i jednocześnie pełni funkcję ciągu komunikacyjnego na taras. Wisząca sypialnia wygląda delikatnie, jednak z powodzeniem może na niej przebywać jednocześnie nawet pięć osób.

Czytaj więcej: Mieszkanie | Ciekawostki | Sypialnia | Kuchnia

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Clara Cebrian (@clara.cebrian)

zdjęcia: Manuel Ocaña (źródło: Pía Mendaro, www.piamendaro.com)