Mieszkanie pełne kolorów

Mieszkanie w stylu retro na warszawskim Wilanowie

Mieszkanie w stylu retro jest efektem pracy Marii Biegańskiej i Eweliny Pik, założycielek pracowni Modullar. Projektantki zostały zaproszone do współpracy przez młodą kobietę, która nie bała się odważnych rozwiązań, a jej marzeniem było wykorzystanie we wnętrzu klasyków dizajnu z przełomu lat 60-tych i 70-tych. Efekt? Sprawdźcie sami! 

Przy projektowaniu projektantkom przyświecała idea, że ma być jasno lekko i przestrzennie, ale z ciekawymi detalami. Właścicielce zależało na tym, aby wnętrze było proste, w miarę stonowane, jednak nie mogło być nudne i sztampowe.

“Klientka nie bała się odważnych akcentów kolorystycznych, detali retro, nawiązań do wzornictwa polskiego z przełomu lat 60-70. W łazience mocny akcent stanowią płytki z dużym wzorem lastryko oraz szafka pod umywalkę z lamelowym frontem wykonana na zamówienie. Dokładnie taka jak sobie wymarzyliśmy.” – tłumaczą projektantki


W salonie połączonym z kuchnią wzrok przykuwają meble vintage, wyszperane na targach staroci, czy aukcjach internetowych. Mieszają się tu klasyki polskiego i duńskiego designu. Mieszkanie musiało też być ergonomiczne i funkcjonalne, tak by wnętrze było dopasowane do wygodny i potrzeb mieszkającej. Jest tu zatem miejsce na detale, pamiątki, ceramikę oraz rośliny, na czym zależało inwestorce.

Maria i Ewelina nawiązywały do dizajnu sprzed lat również poprzez detale, takie jak gniazdka elektryczne, czy włącznikami, a charakteru dodają ciekawe lampy. Elementem, który silnie wpływa na odczucie wnętrza jest także przeszklona ściana łącząca sypialnię ze strefą dzienną. Dzięki temu zabiegowi mieszkanie to jedna przestrzeń bardzo przyjazna do życia. Jak wam się podoba mieszkanie w stylu retro od studia Modullar?

O pracowni: 
Modullar to pracownia architektoniczna współtworzona przez dwie projektantki: Marię Biegańską oraz Ewelinę Pik. “Zdajemy sobie sprawę z tego jak ważne jest nasze otoczenie. Projektowanie wnętrz to nie tylko nasza pasja, to także wyzwanie, aby sprostać Państwa oczekiwaniom, stworzyć przestrzeń, która będzie maksymalnie funkcjonalna i mądrze rozwiązana. Staramy się, aby projekty wnętrz w sferze estetyki oddawały Państwa styl życia, pasje i zainteresowania, a w sferze funkcjonalnej odpowiadały na wymagania dnia codziennego. Fascynują nas wnętrza proste, wykończone naturalnymi materiałami, pełne równowagi i ładu.

Lubimy, kiedy przestrzeń jest tłem dla nietypowego akcentu przyciągającego uwagę, czasami w ramach żartu, czasem zupełnie serio. Kochamy się w prostocie modernizmu, nie zapominając jednak o potrzebie ciepła domowego ogniska. Wnętrze idealne to wnętrze harmonijne. Projekt idealny to taki, który uwzględnia ludzi i ich codzienność. Czysta forma umożliwia nadanie funkcji, szukamy równowagi pomiędzy pięknem a użytecznością. Staramy się aby nasze projekty wnętrz nie dążyły ślepo za chwilową modą, z trendów wyłapujemy to, co ma szanse stać się ikoną designu. Aby wciąż zaskakiwać naszych klientów regularnie jeździmy na targi do Mediolanu, które są dla nas niewyczerpanym źródłem inspiracji.

Każde nowe mieszkanie do urządzenia, dom do remontu, apartament do zaaranżowania to nowe wyzwanie, wymagające pełnego zaangażowania. Architektura wnętrz to sztuka łączenia rzeczywistości z marzeniami,sprawiania abyśmy otaczali się pięknem, które jednocześnie jest funkcjonalne. We wnętrzu nic nie powinno być przypadkowe, pozbawione znaczenia. Każdy przedmiot ma swoją rolę, a my staramy się ją mu przypisać.” – czytamy na stronie modullar.pl

źródło: Materiał Prasowy / Modullar (modullar.pl)/ zdjęcia: Piotr Serbin (https://www.serbin.pl/interiors)

Czytaj też: Architektura w Polsce | Wnętrza | Warszawa | Apartament | whiteMAD na Instagramie