Telewizor Samsung The Frame

Mieszkanie w Warszawie. Klasyczne wnętrze pełne nowoczesnych rozwiązań

Urządzając swoje wymarzone mieszkanie warto wybierać meble o ponadczasowym designie. Przykładem jest mieszkanie w Wilanowie w Warszawie, gdzie minimalizm przeplata się z klasycznym stylem, a nowoczesne wyposażenie zapewnia wysoką funkcjonalność.

Mieszkanie ma w sumie 107 m kw. powierzchni. Urządzone zostało na parterze kameralnego budynku wielorodzinnego. Królują tu jasne beże, biel, szarości i czerń. To bezpieczne i ponadczasowe barwy, które sprawiają, że wnętrze będzie dobrze wyglądać nawet za wiele lat. Mieszkanie składa się z dużego salonu połączonego z aneksem kuchennym, dwóch sypialni, garderoby i dwóch łazienek. Jedna z nich jest połączona z główną sypialnią charakterystycznymi drzwiami z metalową ramą.

Właścicielka dobrze wiedziała, jak ma wyglądać jej mieszkanie. Stonowane meble miały być przyjemnym tłem dla finezyjnych detali i dekoracji. Te ostatnie to w znacznej części pamiątki, które  przywiozła z podróży do krajów Azji Wschodniej. Aranżacja miała być nowocześnie eklektyczna, w efekcie powstała przestrzeń przypominająca paryskie wnętrza XXI wieku.

Po wejściu do przedpokoju z jednej strony mamy salon z aneksem kuchennym, z którego można wyjść na taras. Po drugiej stronie holu znalazła się kolejno: garderoba, mała sypialnia, toaleta oraz duża sypialnia połączona z łazienką. Z tej ostatniej sypialni można przejść do ogrodu umieszczonego po drugiej stronie planu.

Część kuchenna oddzielona jest od salonu dużą wyspą. Właścicielka uwielbia gotować, dlatego wyspa została zaprojektowana w taki sposób, aby ułatwiać pracę. Na jasnym blacie znalazł się biały zlew, a niżej umieszczono zmywarkę. Tak nietypowe umiejscowienie zmywarki usprawnia chowanie naczyń po rodzinnym obiedzie – rozwiązanie okazało się być strzałem w dziesiątkę!

Kolorystyka samej kuchni to zupełnie inna historia. Właścicielka postawiła na ciemnoszare fronty, które bardzo dobrze komponują się z eleganckim grafitem urządzeń AGD. Aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń zamontowano tu płytę indukcyjną, która jest zintegrowana z wyciągiem. To rozwiązanie 2w1 – umieszczony w płycie okap pozwala szybko pozbyć się zapachów i oparów. Co ciekawe, znaleźć tu możemy aż dwa piekarniki. Pierwszy jest trochę mniejszy i doskonale poradzi sobie z przygotowaniem zdrowych potraw na parze. Drugi, nieco większy wyróżnia się wertykalnym ułożeniem okna, dzięki czemu ma smukły i elegancki wygląd. Jego dużą zaletą jest możliwość pieczenia dwóch potraw jednocześnie, bez mieszania się smaków i zapachów.

Piekarnik kompaktowy Samsung Infinite Line ™

Wysoką na 2,7 m ścianę w kuchni wieńczą sztukaterie, które otaczają całą strefę dzienną. Dzięki nim kuchnia miękko łączy się z salonem. Aby nie wprowadzać mocnych rozgraniczeń w centralnej części, obok wyspy kuchennej ustawiono ogromną sofę w beżowym kolorze – to produkt polskiej firmy.

Ściana po prawej stronie sofy to uczta dla oczu. Zajmują ją regały z kolorowymi książkami oraz pamiątki przywiezione z Azji. Z każdą wiąże się ciekawa historia. Pomiędzy regałami umieszczono kominek dekoracyjny, który buduje nastrój. Nad nim powieszono duże lustro, ozdobione sztukateriami. Wystarczy zapalić tam świece, aby umilić odpoczynek po całym dniu pracy.

Telewizor Samsung The Frame

Naprzeciwko sofy na ścianie wisi telewizor The Frame, który ma wymienne ramki. W zależności od potrzeby mogą być białe lub czarne, ale nie tylko! Wariantów kolorystycznych ramek znacznie jest więcej. W telewizorze zainstalowana jest specjalna aplikacja, która umożliwia dostęp do wybranych dzieł sztuki z najlepszych muzeów na świecie. Wystarczy tylko kilka kliknięć pilotem, aby w pokoju zagościła sztuka Moneta, Boscha, Van Gogha czy Klimta.

Pod telewizorem jest szafka, którą właścicielka kupiła kilka lat temu. Biały i minimalistyczny mebel postanowiła lekko stuningować, doczepiając do niego srebrne uchwyty. W ten sposób nadała tej części salonu azjatyckiego charakteru.

Nieco inny klimat panuje w głównej sypialni. Ograniczono tu paletę barw do minimum. Główną rolę gra tutaj oczywiście łóżko, które po obu stronach ma stoliki nocne z marmurowym blatem. Nad nimi zawieszono długie lampy, które skupiają światło na marmurze. Dominują tutaj biel i odcienie szarości, które ociepla drewniana podłoga ułożona w jodełkę. Tuż obok sypialni jest łazienka. Aby wykorzystać potencjał tej pierwszej, w miejscu standardowej ściany wprowadzono mocno przeszklone drzwi. Przegroda nadaje ten części mieszkania nieco loftowego charakteru i umożliwia poruszanie się pomiędzy pomieszczeniami. Po przeciwnej stronie łóżka znajduje się pojemna szafa, która wypełnia całą ścianę. Dzięki niej we wnętrzu łatwiej zachować porządek. Również w tym miejscu szafy zostały ozdobione charakterystycznymi uchwytami. To półokręgi, które przy zamknięciu skrzydeł łączą się w całość.

Czytaj też: Technologia | Urządzenia Samsung | Minimalizm | Wnętrza | whiteMAD na Instagramie

Artykuł przygotowałem przy wsparciu firmy Samsung.

fot. Michał Szałkiewicz, źródło zdjęć: Samsung