mieszkanie w wilanowie

Mieszkanie w Wilanowie. Architekci zadbali tu o każdy detal

Wypełnione pozytywnymi barwami mieszkanie znajduje się w Wilanowie w Warszawie. Jego wnętrze zaprojektowali architekci z pracowni Mili Młodzi Ludzie.

Projekt wnętrza powstał dla pary, która uwielbia dalekie podróże. Główną inspiracją była ich podróż do miasta w skale Monsanto w Portugalii. Z zachwytu tym miejscem, przewrotne serce mieszkania stanowi złoty kamień włożony do środka pomieszczenia.

Projektując wnętrze architekci wprowadzili kilka zmian inwestorskich. W oryginalnym układzie funkcjonalnym miało tylko salon z aneksem oraz dwa pokoje, co było niewystarczające dla inwestorów mających dzieci. Aby właściciele nie musieli spać w salonie, zmieniono jego układ wkładając w środek kubik tworzący ich sypialnię. Część tą zamyka wspomniany już złoty kamień. Pomieszczenie jest przechodnie, a na jego końcu znajduje się łazienka.

Ciekawym rozwiązaniem jest powiększenie otworów drzwiowych, dzięki czemu skrzydła drzwi sięgają od podłogi aż do sufitu. Projektanci pozostawili nieotynkowane ściany i sufity, dzięki czemu nadali wnętrzu surowego klimatu. Wszystko uzupełnia betonowa, wylewana posadzka oraz surowe elementy konstrukcyjne, takie jak słupy żelbetonowe.

mieszkanie w wilanowie


Mili Młodzi Ludzie to grupa projektowa założona przez Lecha Moczulskiego i Przemysława Nowaka w 2012 roku. Od tego czasu w ich portfolio pojawiło się wiele realizacji wnętrz prywatnych – domów, mieszkań, kawalerek, a także projekty wnętrz użyteczności publicznej: m.in. piekarni z kawiarnią w Katowicach – Lokal Bakery, rewitalizacja zabudowań ośrodka rekreacyjnego Rusałka w Poznaniu, czy apartamenty na wynajem – Galeria w Poznaniu.

Projektanci MML współpracują zarówno z klientami indywidualnymi, jaki i instytucjonalnymi. Na listę ich najnowszych osiągnięć można dodać projekt wnętrza Wydziału Konsularnego Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Oslo oraz przestrzeni biurowej w Royal Wilanów w Warszawie. Aktualnie poszerzają zakres działalności o architekturę kubaturową. Mają na swoim koncie także projekty produktów, takich jak system oświetlenia biurowego, wiele rodzajów mebli oraz lamp. Powstawały one zwykle na potrzeby konkretnych realizacji, aby wpisywały się one w kontekst zastanej przestrzeni.

Czytaj też: Warszawa | Mieszkanie | Wnętrza | whiteMAD na Instagramie

fot. Oni Studio, źródło: Mili Młodzi Ludzie