Mieszkanie w zabudowie szeregowej na warszawskiej Białołęce.

Mieszkanie w zabudowie szeregowej na warszawskiej Białołęce zaprojektowała architektka Agata Sobańska z pracowni So Home Design. Architektka otrzymała od właścicielki proste wytyczne: wnętrze ma być ciemne, ale przytulne. W mieszkaniu ma się znaleźć sporo miejsca na przechowywanie rzeczy, a sypialnia ma być miejscem, w którym właścicielka będzie mogła “uciec” od otaczającego ją świata. Efektem jest eleganckie i minimalistyczne wnętrze, które odpowiada na potrzeby inwestorki! 
Wiatrołap – Po wejściu do mieszkania, z miejsca ukazuje nam się tafla lustra, która wizualnie powiększa obecną przestrzeń. Strefa ta została zaakcentowana filigranową lampą wiszącą w złotym kolorze. Poniżej znajduje się półka, która prawym bokiem dotyka do zabudowy meblowej – wysokiej szafy z ukrytymi schowkami. Element fornirowany na zabudowie to szuflada otwierana za pomocą systemu tip-on, analogicznie do pozostałych frontów. Poniżej szuflady znajdują się, przymocowane do frontu, fornirowane lamele (orzech). Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest to stały element zabudowy (blenda). Po otwarciu estetycznych drzwiczek widzimy jednak dwie dodatkowe szuflady. Na podłodze wiatrołapu oraz salonu z aneksem znajdują się panele winylowe marki Gerflor.

Kuchnia – Główną rolę w kuchni odgrywa zabudowa. Dwie kuchenne ściany zostały w pełni zaaranżowane z przeznaczeniem do przechowywania. Aby całość nie okazała się przytłaczająca, słupki przy oknie podzielono na wąskie wertykalne pasy i zmniejszono ich głębokość, dostosowując ją do szafek wiszących. Fronty słupków podzielono analogicznie do układu pozostałych szafek, a jako akcent, zaprojektowano dwa fronty jako szklane grafitowe, w czarnej filigranowej ramie. Szafka za nimi zawiera szklane półki oświetlone taśmami LED, które pozwalają na ekspozycję pięknej zastawy stołowej. Przestrzeń między blatem kuchennym, a szafkami wiszącymi, została wykończona gresem Remos marki Tubądzin. Okrągły stół ma średnicę równą 90cm. Posiada przy tym możliwość rozkładania. Nad stołem zawisła złota lampa z Westwingnow, która pełni rolę zarówno dekoracyjną, jak i funkcjonalną.
Sypialnia, garderoba – Strefę tę stworzono z połączenia dwóch niezależnych pokoi, jeszcze na etapie wprowadzania zmian lokatorskich. Tuż przy garderobie wydzielono prywatną łazienkę z wanną. Granicę między tymi pomieszczeniami stanowi ściana o konstrukcji metalowo-szklanej. Szafy w garderobie wykonano na zamówienie (tak, jak pozostałe zabudowy). W dwóch szerokich modułach znajdują się relingi na ubrania wiszące oraz tradycyjne szuflady, natomiast w ostatnim, pojedynczym module (szafa na obuwie), zostały zamontowane wysuwane półki, aby ułatwić dostęp do pudełek z butami. Pojedyncze fronty szafy wykończono fornirowanymi lamelami (analogicznie do zabudowy w wiatrołapie na parterze), pozostałe zaś – pionowymi frezami w gładkim mdf-ie. Kolor zabudowy dopasowany został do koloru ścian – jasny, chłodny beż.

Przejście między garderobą a sypialnią ma szerokość 130cm, dzięki czemu pomieszczenia stanowią jedną wspólną przestrzeń, z delikatnym podziałem na strefy. W sypialni znalazło się łóżko z zagłówkiem robionym na zamówienie, według projektu. Po bokach zagłówka zamontowano pionowe panele fornirowane, frezowane we wzór jodełki.  Na nich znalazły się, prawie niewidoczne, czarne oprawy łącznika światła i gniazda. Nad nimi zaprojektowano kinkiety, o kształcie nawiązującym do lampy wiszącej w części jadalnianej na parterze. Główne oprawy oświetleniowe sufitowe są białe i nie rzucają się w oczy. Na prawo od zagłówka i fornirowanego panelu znalazła się wielka tafla lustram klejonego do ściany, bez ramy. Sprawia wrażenie znacznego powiększenia przestrzeni, dodaje elegancji i luksusu. Zarówno w garderobie, jak i w sypialni, na podłodze znalazła się niewyobrażalnie miękka wykładzina.

Łazienka – Widoczna na zdjęciach łazienka, jest łazianką główną, dostępną dla wszystkich domowników.
Na pojedynczych ścianach przewidziano płyty gresowe 60x120cm Remos marki Tubądzin. Podłoga w łazience została wyłożona panelami winylowymi, analogicznie do pozostałych pomieszczeń. Bezpośrednio pod prysznicem znalazł się gres i odpływ liniowy. Baterie to Bruma model Lusa.
O architekcie:
“Dobre projektowanie to moja specjalność! Poszukując właściwych rozwiązań dla danego wnętrza kieruję się przede wszystkim oczekiwaniami i marzeniami jego właściciela. Komunikacja na każdym etapie tworzenia i realizacji jest kluczowym elementem zbliżającym każdy projekt do bezwzględnego sukcesu. Duży nacisk kładę na przygotowanie właściwego układu funkcjonalnego, który pozwoli Ci w pełni cieszyć się wygodą i komfortem użytkowania danej przestrzeni oraz sprawi, że dzięki ergonomicznym rozwiązaniom codzienny rytm życia pozostanie nienaruszony. Każdy element w projekcie dedykowany jest danemu wnętrzu i osobie, dzięki czemu całość charakteryzuje się wyjątkowością i pełnym dopasowaniem do gustu, planów i potrzeb przyszłego mieszkańca. Nic tu nie jest przypadkiem!” – mówi Agata Sobańska, magister inżynier architekt , absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej prowadząca pracownię  So Home DesignCzytaj też: Polska | Wnętrza | Warszawa | Mieszkanie | Polscy projektanci

Lokalizacja:  Białołęka, Warszawa
Typ zabudowy: szeregowa
Metraż pow. użytkowej (całkowity):
– parter i piętro: 94,45m2
– poddasze użytkowe: 32,56m2
Pomieszczenia ujęte na zdjęciach:
– Metraż salonu z aneksem i korytarzem: 32,21m2
– Metraż wiatrołapu: 4,34m2
– Metraż sypialni (12,21m2) z garderobą: 21,62m2
– Metraż łazienki: 5,74m2