Mieszkanie we Wrocławiu po remoncie według projektu emwe studio architektury

Jego powierzchnia to 61 m kw. Mieszkanie znajduje się w budynku wielorodzinnym we Wrocławiu. Wnętrze niedawno zostało wyremontowane według projektu przygotowanego przez architektki z emwe studio architektury. W efekcie powstała prosta i elegancka przestrzeń o ponadczasowym wystroju.

To mieszkanie z charakterem. Dużą rolę gra w nim naturalne światło. Ciepłe promienie słońca wpadające do wnętrza, skrzypiąca drewniana podłoga i zieleń za oknem, która przenika do wnętrza to pierwsze wrażenia po ujrzeniu lokalu na wrocławskim Biskupinie.

Architektki z emwe studio architektury nie miały wątpliwości,że w projekcie mieszkania należy skupić się na istniejącym charakterze przestrzeni i w subtelny sposób podkreślić go. Projekt wnętrz zakładał remont kuchni i łazienki oraz odświeżenie trzech sypialni i holu wejściowego z jednoczesną minimalną ingerencją w zastany układ funkcjonalny.

Mieszkanie we Wrocławiu miało zostać utrzymane w klimacie “babcinym” z uwzględnieniem nowoczesnego spojrzenia na architekturę. Proste zabudowy meblowe wzbogacone o vintage meble i dodatki, stonowana kolorystyka z elementami wysaturowanych pastelowych barw oraz pozostawione drewniane ługowane podłogi to elementy kształtujące architekturę tej przestrzeni.


A wszystko po to, by otrzymać klimatyczne, przytulne i stylowe wnętrze wpisujące się w klimat wrocławskiego Biskupina. Dlatego też w przestrzeni dostrzec można szachownicę na podłodze, czy srebrne dodatki w łazience. Właśnie takie detale sprawiają wrażenie, jakby była to przestrzeń sprzed dziesiątek lat.

O pracowni:

Emwe to wrocławska pracownia architektury stworzona przez Ewelinę Chawawko i Emilię Kaczor. Pracownia specjalizuje się w tworzeniu kompleksowych wnętrz i budynków. – Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie. Nasza wiedza i doświadczenie w połączeniu z poczuciem estetyki i otwartością na niekonwencjonalne rozwiązania jest gwarantem stworzenia niecodziennej przestrzeni o ponadczasowej wartości – mówią architektki. W swoim portfolio mają już realizacje wnętrzarskie nie tylko we Wrocławiu, ale też Poznaniu, Warszawie czy innych małych miastach.

fot. ZASOBY studio

źródło: Emwe

Czytaj też: Wrocław | Mieszkanie | Wnętrza | Eklektyzm | whiteMAD na Instagramie