Mieszkanie w XIII-wiecznej kamienicy. Wewnątrz: idealne połączenie kolorów!

Historyczna dzielnica, XIII-wieczna kamienica, a w niej mieszkanie młodej projektantki mody. To musiało skończyć się świetnym efektem!

Mieszkanie mieści się w jednej z najstarszych dzielnic Barcelony – El Born. Znana z wąskich uliczek, kilkusetletnich kamienic i niesamowitej, historycznej atmosfery, część miasta stała się mekką dla bohemy artystycznej, a co za tym nowinek estetycznych i projektowych.

Swoje mieszkanie postanowiła przenieść tam  również młoda Włoszka, która pracuje w jednym z hiszpańskich domów mody. Do współpracy zaprosiła Colombo and Serboli Architecture, których zadaniem było odrestaurowanie wnętrza, w tym podłóg i sztukaterii, a także nadanie mu całkowicie nowego, bardziej współczesnego wyglądu.

Liczące obecnie ponad 65 metrów kwadratowych mieszkanie stało się nie tylko nieco większe – stało się to dzięki zaoszczędzeniu przestrzeni przeznaczonej na ściany, ale również optycznie wyższe i lepiej doświetlone. Dodatkowo, znalazło się miejsce na łazienkę dla gości oraz garderobę.

Najbardziej rzucające się w oczy są jednak kolory, które z jednej strony są ostre i głębokie, z drugiej matowe i pastelowe. Pozwala to na uzyskanie silnych kontrastów, przy jednoczesnym zachowaniu spójnej estetyki.