Mieszkanie z antresolą. Ma tylko 42 metry kwadratowe!

Małe, funkcjonalne i naprawdę ładne. Właśnie takie jest mieszkanie młodego finansisty z Tajpej, które zaprojektowało studio KC Design.

Mieszkanie powstało w jednym z apartamentowców na przedmieściach Tajpej. Jego właściciel, który jest młodym finansistą, marzył o minimalistycznej przestrzeni, która będzie spełniać funkcję zarówno mieszkalne, jak i pozwoli na pracę po godzinach.

Architekci zaproponowali podział mieszkania na dwie strefy. Pierwsza znajdująca się na parterze służy jako miejsce codziennego życia i pracy. Części prywatne, takie jak sypialnia i łazienka zlokalizowane zostały na antresoli. By jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń, projektanci wstawili do wnętrza meble, które mają wiele funkcji, dzięki czemu zredukowano ich ilość do minimum. Przykładem może być klatka schodowa, której ściany tworzą regały z książkami i osobistymi przedmiotami właściciela. Innym przykładem są obracane blaty, które w ciągu dnia mogą służyć jako miejsce do gotowania, natomiast wieczorem można je obrócić, tworząc stół jadalniany.

Ciekawym rozwiązaniem jest również biała ściana, na której można w dowolny sposób wieszać szafki i półki, a w razie potrzeby, można zmienić ich ułożenie. Zabieg ten sprawił, że mieszkanie niemal cały czas się zmienia i dopasowuje do bieżących wymagań domowników.