Mieszkanie z antresolą w Warszawie. To przestrzeń na poddaszu

Kojące oczy wnętrze zaprojektowali architekci z pracowni Modullar. To sporej wielkości przestrzeń do życia. Mieszkanie z antresolą ma 200 m kw. i znajduje się na ostatniej kondygnacji nowego budynku mieszkalnego na Starym Mokotowie. To atrakcyjna lokalizacja w pobliżu Pola Mokotowskiego.

Architekci zaprojektowali wnętrze dla pary z córką. Ich celem było stworzenie otwartej przestrzeni oraz zaaranżowanie antresoli, na której powstanie też miejsce do pracy. Chcieli też, aby mieszkanie miało lekki i jasny charakter, było ozdobione naturalnymi materiałami z pastelowymi akcentami kolorystycznymi.

Projektując układ funkcjonalny architekci postanowili zmienić położenie ścianek działowych. Dzięki temu zabiegowi mogli dostosować wnętrze lokalu do potrzeb inwestorów.

W centrum znalazła się strefa dzienna z dużymi oknami. Składa się ona z salonu, części jadalnianej i nieco schowanej kuchni. Ponad częścią dzienną znajduje się antresola, do której można się dostać po krętych, białych schodach. Antresola umieszczona została na kubiku, w którym znalazły się łazienki oraz zbudowano miejsce do przechowywania i garderoba. Strefa ta jest bardzo jasna za sprawą ilości okien pokrywających ścianę na całej długości. Tuż za oknami znajduje się taras – miejsce do spędzania czasu w ciepłe dni.

Część prywatna została nieco ukryta, a dostęp do sypialni jest możliwy z korytarza.


To eklektyczna przestrzeń. Dominujące jasne barwy stały się tłem dla mebli i dodatków. W nowoczesnym wnętrzu znalazły się też elementy vintage, jak komody i tkaniny z graficznymi motywami. Chcąc nawiązać do stylu Mokotowa, w łazienkach pojawiły się gorseciki na podłogach. W ten sposób spełniono życzenie inwestorów, którzy marzyli o takiej podłodze.

_

O pracowni:

Modullar to założona w 2009 r. pracownia architektoniczna, która specjalizuje się w projektowaniu wnętrz. Jej założycielkami są Maria Biegańska i Ewelina Pik. Architektki przyznają, że dzielą te same przekonania co do tego, jak ważna jest harmonia w projektowanym wnętrzu. – Do każdego Inwestora podchodzimy indywidualnie poświęcając mu maksimum uwagi i czasu. Dobrze wiemy, że wchodząc do czyjegoś domu, wchodzimy poniekąd w jego życie, stwarzamy więź z człowiekiem, i tego zaufania staramy się nie zawieść – czytamy na stronie modullar.pl.

zdjęcia: W_SRODKU Fotografia

projekt: Modullar Pracownia Architektoniczna

mieszkanie z antresolą zaprojektowały: Maria Biegańska, Ewelina Pik

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Eklektyzm | Ciekawostki | Detal | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły