Mieszkanie z funkcją biura. Zaprojektowała je Anna Kuźnik ze Studia KU

Mieszkanie z funkcją biura było ciekawym wyzwaniem od samego początku dla architektki Anny Kuźnik ze Studia KU. Głównie ze względu na nietypową funkcję, jaką miało ono pełnić oraz upodobanie inwestorów do odważnych i niebanalnych zabiegów stylistycznych.

Mieszkanie z funkcją biura o łącznej powierzchni 39 m2 miało stanowić dla właściciela biuro, ale z zachowaniem charakteru mieszkania, czyli swoisty home office, ale z możliwością oddzielenia pracy i domu. Na ten moment lokal stanowi miejsce pracy i spotkań biznesowych, ale w przyszłości wymiana biurka na stół jadalniany uczyni przestrzeń w pełni mieszkalną.

Dzięki odpowiednim ruchom na etapie projektowania układu funkcjonalnego na niedużym metrażu udało się pomieścić wiele z pełnym zachowaniem ergonomii. W łazience oprócz sporej szafki umywalkowej i miski wc znalazło się miejsce na bidet i dużą kabinę prysznicową. Mała sypialnia pomieściła obszerną szafę i pojemny regał na książki. Natomiast dzięki likwidacji ścianki działowej przy drzwiach wejściowych i zintegrowaniu zabudowy meblowej strefy dziennej i holu, uzyskana została, zarówno wysoka zabudowa na odzież wierzchnią, jak i przestrzeń na telewizor, sprzęt rtv i przechowywanie biurowe.


Ważnym elementem stylistycznym wnętrza jest motyw czarnej linii, która graficznym konturem obrysowuje sufit, a także posadzkę tworząc listwę przypodłogową, czy oddzielając deskę od gresu. Czarna linia w formie stalowego profilu stanowi konstrukcję regałów oraz pojawia się jako uchwyt meblowy. O charakterze wnętrza stanowią piękne i szlachetne materiały, takie jak dębowy fornir, lastryko, czarny spiek, czy szczotkowana i bielona deska podłogowa, a także dekoracyjne oświetlenie liniowe i odważne motywy kolorystyczne. Lustro o półowalnym kształcie pojawia się w całym mieszkaniu powiększając optycznie przestrzeń i dodając ciekawych efektów, natomiast elementy, takie jak ławka na „ludwikowskich” nóżkach, butelkowa zieleń sofy, czy ruda tapicerka wezgłowia łóżka czynią wnętrze eklektycznym i przytulnym.

O architekcie:
Anna Kuźnik – “z wykształcenia i pasji jestem architektem wnętrz i projektantką mebli. Lubię wyzwania i rozwiązywanie projektowych problemów. W projektowaniu kieruję się ważną dla mnie zasadą – dobry projekt wymaga dużego zaangażowania, zarówno umysłu, jak i emocji” – mówi o sobie architektka.

projekt: Mieszkanie z funkcją biura / Anna Kuźnik / Studio KU / www.studioku.pl
zdjęcia: Paweł Biedrzycki / Kąty Proste / www.katyproste.pl