Mieszkanie z widokiem. Jest w starej kamienicy w sercu Gdańska

Wnętrze zaprojektowała Anna Burzyńska, założycielka pracowni Noomistudio. Mieszkanie znajduje się w kamienicy i wyróżnia się pięknym widokiem na stare zabudowania Gdańska. Pracując nad projektem architektka sięgała po motywy w stylu modern classic, które połączyła z nutą vintage.

Mieszkanie ma 38 m kw. powierzchni i składa się z salonu połączonego z aneksem kuchennym, sypialni i łazienki. Zadaniem projektantki było stworzenie uniwersalnej przestrzeni, która spodoba się jak największej liczbie osób. Apartament można bowiem wynająć.

Główną inspiracją do stworzenia tej przestrzeni była lokalizacja. Mieszkanie położone jest w kamienicy w samym sercu Gdańska. Architektka chciała, aby wnętrze oddawało klimat otoczenia. Odpowiednią aurę udało się stworzyć również dzięki wysokim sufitom i drewnianym oknom. Tuż za oknami znajduje się kościół Mariacki. To zdecydowanie mieszkanie z widokiem!

Bazowym kolorem jest szaro-beżowy, który idealnie współgra ze zgaszoną zielenią, brązem oraz pomarańczowym zestawionym z czerwienią. Aby nadać przestrzeni oddechu, projektantka zdecydowała o wyburzeniu ściany dzielącej sypialnię od salonu i zamontowaniu zaprojektowanej przez siebie ścianki szklanej od loft87. Ten prosty zabieg optycznie powiększył wnętrze i nadał mu oryginalnego klimatu.

Detalem w sypialni jest ściana, która została pomalowana tylko do pewnej wysokości. Dzięki temu powstał efekt imitujący boazerię w nowoczesnym wydaniu.

Projektując tą przestrzeń bawiłam się formą i geometrią. Proste kształty łączą się z obłymi formami nadając wnętrzu ciekawy efekt, jak na przykład półka sienna od Salak Studio wbudowana w sztukaterię ścienną – mówi autorka projektu.

W podobnej, stonowanej kolorystyce zaprojektowała aneks kuchenny. Dolne szafki wyróżnia odcień zgaszonej zieleni, a górne kolor beżowy. Blat z granitu w rude odcienie nadał charakteru, a detal w postaci gałek miedzianych zespolił kolory w całość.

W związku z niewielką przestrzenią kuchenną postanowiłam powiększyć aneks i wyjść z nim do części dziennej. Moim celem było połączenie klasyki z nowoczesnością. Tradycyjne wnętrze kamienicy z wysokimi sufitami oraz zaprojektowaną sztukaterią na ścianie zestawiłam z nowoczesnymi meblami, jak na przykład szafka od noo.ma czy stylowymi krzesłami z plecionką wiedeńską – dodaje projektantka.

Anna Burzyńska, Noomistudio

Odpowiedni nastrój buduje oświetlenie. Projektantka chciała, aby spokojne wnętrze zostało przełamane mocnym akcentem kolorystycznym, dlatego wybrała lampy w intensywnym kolorze. Nad stołem jadalnianym pojawiła się pomarańczowa oprawa firmy Gubi, a w sypialni lampy w kolorze czerwonym od polskiej marki Aldex.

Na koniec łazienka. Pomieszczenie zyskało atrakcyjny zielony sufit, który lekko nawiązuje do pozostałych części mieszkania. Widoczne w łazience miedziane uchwyty nadają wnętrzu spójności.

_

O pracowni:

Anna Burzyńska jest założycielką pracowni Noomistudio. Z wykształcenia jest projektantką wnętrz. Jest absolwentką Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Projekty, które tworzy są ponadczasowe i dostosowane do stylu życia klientów. – Moim celem jest kreowanie niebanalnych rozwiązań podkreślających indywidualny charakter wnętrz. Każdy projekt traktuję jak nowe wyzwanie. Poświęcam dużą uwagę detalom, które według mnie dopełniają wnętrze – mówi projektantka.

projekt: Noomistudio (www.noomistudio.pl)

zdjęcia: Hanna Połczyńska – kroniki (www.kroniki.studio)

Czytaj też: Gdańsk | Mieszkanie | Wnętrza | Eklektyzm | Vintage | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły