mieszkanie z tarasem

Mieszkanie z zielonym tarasem na ostatnim piętrze bloku w Warszawie

Choć ma tylko 88 m kw. to wygląda wyjątkowo przestronnie. Mieszkanie na warszawskim Wilanowie zaprojektowała Maja Dembowska. Stworzyła tu pozytywną przestrzeń, w której znalazła miejsce dla osobistych pamiątek. Mieszkanie imponuje tarasem, który jest jak zielona oaza w miejskiej dżungli.

Strefa dzienna składa się z salonu połączonym z aneksem kuchennym. Naturalne przedłużenie tej części mieszkania stanowi duży zielony taras, na którym zebrano mnóstwo roślin. O takim zielonym zakątku mogą marzyć zwłaszcza ci, którzy nie mają własnego ogródka lub balkonu.

Meblem, który przyciąga wzrok jest bordowa szafka RTV na nóżkach. . To autorski projekt architektki wykonany przez stolarza. Narożniki są zaokrąglone i ryflowane, a na blacie wykorzystano marmur Dark Emperador. Pod sufitem wisi minimalistyczny plafon Veroca firmy B.Lux. Naprzeciw szafki stoi minimalistyczna kremowa sofa, której towarzyszy jasny dywan o subtelnym wzorze i stolik kawowy Solapa hiszpańskiej firmy STUA. Nad długim czarnym regałem na książki wiszą grafiki z duńskich galerii Atelier CPH oraz HEIN Studio oraz autorskie prace Mai Dembowskiej. Aranżacji wnętrza dopełniają rośliny. W strefie jadalnianej wzrok przykuwa oryginalna inkografia Olbińskiego. Orzechowy stół został zaprojektowany przez architektkę. Świetnie harmonizują z nim błękitne krzesła Ton z ażurowymi oparciami i czarna lampa BS4 Mantis Schottlander. Z kolei w przedpokoju pięknie prezentuje się orzechowa konsola na nogach od maszyny do szycia oraz stare lustro w posrebrzanej ramie.

mieszkanie z tarasem


Część kuchenna podzielona została na dwie strefy. Architektka zdecydowała się tutaj na klasyczne szafki o frezowanych frontach. Ścianę pokryła zmywalna farba w kolorze przygaszonego niebieskiego.

W mieszkaniu urządzono też gabinet. To strefa pracy właścicielki. Gabinet został oddzielony od salonu czarną stalową konstrukcją z przeszkleniami. Całość wieńczy strefa prywatna – to główna sypialnia oraz pokój dziecka.

Czytaj też: Wnętrza | Mieszkanie | Architektura | Minimalizm

fot. Hanna Połczyńska (KRONIKI Studio)