Mieszkanie w kamienicy na Mokotowie. Tu królują ciepłe kolory i zieleń.

Mieszkanie w kamienicy na Mokotowie zostało zaprojektowane przez architektki z pracowni Pigalopus. Wnętrze utrzymane zostało w ciepłej kolorystyce i połączone z meblami w duchu vintage. Uroku dodaje duża ilość świetnie dobranych detali oraz zieleń, która pojawia się na każdym kroku tego 60-metrowego mieszkania. 

Właścicielce zależało na pozostawieniu pierwotnego układu mieszkania – nietypowa wąska kuchnia przechodnia, z wejściem od strony przedpokoju i z pięknymi dwuskrzydłowymi drzwiami od strony salonu, które czekają na odnowienie. W małej wąskiej kuchni wykorzystano miejsce pod oknem w postaci wydłużonego dębowego parapetu, na funkcję stołu śniadaniowego, z widokiem na zielone zaciszne podwórko. Na ścianie wyeksponowane są talerze, które są zdobyczami właścicielki z różnych stron świata. Kuchnia łączy się ze słonecznym salonem i jadalnią. Przy oknie stoi stary dębowy stół, w otoczeniu innych mebli vintage, komódką z roślinami i grafiką naszego autorstwa. Mieszkanie w kamienicy na Mokotowie ma nieco ponad 60 metrów kwadratowych.

Warto również dodać, że architektki z Pigalopus zaprojektowały również lodziarnię Dudek w Mielcu, która została uznana za jedną z najlepszych lodziarni na świecie, a także lodziarnię Dudek w Szczucinie, o której przeczytacie o klikając TUTAJ. 

O architektkach:
Pigalopus –  biuro projektowe założone w 2015 roku prowadzone przez Karolinę Chodur oraz Malwinę Borowiec .  “Stale rozwijając nasze umiejętności i warsztat. Zajmujemy się projektowaniem kreatywnych przestrzeni – strefy publicznej, mebli miejskich, wnętrz, architektury i aranżacji wystaw. Skupiamy się na kompleksowym podejściu do projektu mając na uwadze funkcjonalność, aspekty wizualne oraz dbałość o subtelny detal. Nasze projekty publikowane były w magazynach Wallpaper, whiteMAD Architektura Murator, Architektura i Biznes, LYNX, Morewithlessdesign czy Elle Decoration, a wnętrze Lodziarni Dudek w Mielcu znalazło się w rankingu 10-ciu najpiękniejszych lodziarni na świecie według magazynu Wallpaper. Mikropark, mebel miejski naszego autorstwa, zrealizowany został dla Krakowskiego Parku Technologicznego, a wdrożony jako Ławka+ w Niepołomicach, gdzie powstało kolejnych 5 mebli przeznaczonych dla młodych mieszkańców.” – czytamy na stronie architektek.

Czytaj też: Kamienica | Apartament | Mieszkanie | Zieleń | Warszawa |


klient: prywatny
projekt: 2018
realizacja: 2018
lokalizacja: Mokotów, Warszawa
zdjęcia: ONI
pigalopus: Malwina Borowiec, Karolina Chodur