Mikroapartament dla singla. Na 19 metrach, zmieścili wszystko co potrzebne!

Według projektanów, tego typu projekty, należą do najtrudniejszych. Jak na niecałych 19 metrach kwadratowych zmieścić kuchnię, jadalnie, sypialnię i łazienkę? Im się to udało. Sprawdźcie!

Mikroapartament mieści się w jednej z najbardziej prestiżowych dzielnic miasta – Westminster. Ze względu na swoją niewielką powierzchnię, wynoszącą niecałe 19 metrów kwadratowych przed projektantami stanęło niełatwe zadanie. Jak na tak małej przestrzeni zmieścić wszystko co potrzebne do życia, czyli łazienkę, kuchnię, sypialnię, a do tego niewielki salon i miejsce na przechowywanie rzeczy osobistych i ubrań. Udało się to dzieki wydzieleniu dodatkowego półpiętra, służącego za sypialnię, natomiast schody do niego prowadzące posłużyły za szafę i komodę. Jadalnia, kuchnia oraz salon zostały zmieszczone w jednym pokoju, z którego wychodzi widok na londyńskie City.

“Pora przemyśleć  i wymyślić nowy sposób w jaki żyjemy w najlepszych częściach miasta. Projekt ma pokazywać, że mniejsze nie znaczy gorsze”

Projekt mikroapartamentu powstał w londyńskim biurze architektonicznym Ab Rogers Design. To właśnie Londyn, ze względu na horendalne ceny mieszkań stał się światową stolicą mikroapartamentów i to właśnie ze stolicy Wielkiej Brytanii pochodzą najciekawsze tego typu mieszkania.

Więcej podobnych mieszkań znajdziecie tutaj:

Eleganckie apartamenty? NIE! To mikromieszkania dla bezdomnych

ŻOLIBORZ BUSINESS CONCEPT – NOWE MIKROAPARTAMENTY W WARSZAWIE

Mikroapartamenty we Wrocławiu. Rusza budowa Starter III

 

Poznań: zbudują 92 mikroapartamenty dla młodych!