Poznań: zbudują 92 mikroapartamenty dla młodych!

Wkrótce w Poznaniu pojawi się blisko sto mikroapartamentów. Mieszkania skierowane będą głównie do młodych ludzi i mają zapewnić im wszystko, co jest niezbędne do normalnego funkcjonowania.

W mieszkaniach o tak małej powierzchni liczy się każdy metr kwadratowy. Dlatego zaproponowane we wnętrzu meble zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o kawalerkach. Ich projekt powstał w pracowni Banach Architekci | BNCH. Z kolei ich wykonawcą jest firma VOX.

Projektanci nie ukrywają, że inspiracją do stworzenia mebli w tej formie jest współczesny, szybki tryb życia:

Nasze najbliższe otoczenie powinno być także zmienne, gotowe do każdego z życiowych scenariuszy: nauka, praca, sen, jedzenie i relaks. Dziewczyna puka do drzwi, na biurku bałagan. A gdyby tak ktoś pomyślał o tym za nas wcześniej? Gotujesz. Przydało by się dodać trochę słodkiej papryki… Odwróć się, spiżarnia jest za Tobą. Spontaniczna wizyta znajomego zza miasta? Żaden problem, wyciągnij spod łóżka drugi materac, Smart to przewidział.

Budynek Smart powstaje w centrum Poznania, przy ulicy Serafitek 6, w pobliżu Politechniki Poznańskiej oraz Kampusu Piotrowo i Akademii Wychowania Fizycznego. Projekt skierowany jest do ludzi młodych, którzy poszukują mieszkania w dobrej lokalizacji za rozsądną cenę, ale to także propozycja dla osób inwestujących w nieruchomości na wynajem. W sumie budynek będzie miał pięć pięter i pomieści 92 mikroapartamenty..

Mikroapartamenty smart to małe mieszkania, które są samodzielne, zapewniają wszelkie potrzeby współczesnych singli, młodych par i studentów. Klienci będą mieli wybór między dwoma wariantami metrażu – 18 m kw lub 28 m kw oraz wykończenia „pod klucz” – Simple but cosy, lub Smart Casual.

Istnieje również możliwość zakupienia pustego mieszkania, by urządzić przestrzeń po swojemu. Klienci decydujący się na wariant „pod klucz” otrzymają lokale o wysokim standardzie, urządzone nowocześnie i funkcjonalnie.

W mieszkaniach znajdzie się wszystko co niezbędne:

  • łazienka wyposażona w kabinę prysznicową, armaturę sanitarną, lustro, suszarkę do prania,
  • aneks kuchenny w zabudowie meblowej, z kuchenką, zlewem, lodówką, pralką i miejscem na zbieranie odpadów
  • salon wyposażony w wysokiej jakości meble, projektowane z myślą o sprytnych rozwiązaniach aranżacyjnych

Zarówno w łazience jak i w salonie podłogi wykończone będą eleganckimi płytami z gresu. Wykorzystanie modułowych systemów pozwoli na szybkie i łatwe przekształcenie powierzchni mikroapartamentu w jadalnię, pracownię, salon, kuchnię czy sypialnię.

Projekt budynku powstał w pracowni  Adam Mikulicz Architekci natomiast inwestorem jest Talarczyk i Scheller Nieruchomości.