Mini przychodnia stanęła w warszawskim metrze. Przebadasz się w niej za darmo! 

W warszawskim metrze na stacji Młociny stanął kiosk telemedyczny, w którym osoby czekające na metro mogą przeprowadzić podstawowe badania medyczne. Pomysłodawcą tej świetnej akcji jest warszawski Zarząd Transportu Miejskiego, który postanowił postawić na stacji metro Młociny kiosk telemedyczny.

Mieszkańcy stolicy, który korzystają z metr mogą za darmo skorzystać z podstawowych badań. W kiosku można zbadać: stan układu krążenia (tętno, saturacja krwi, częstotliwość oddychania), ciśnienie krwi i temperaturę oraz przeprowadzić analizę składu ciała – sprawdzić wskaźniki BMI i WHR, wiek metaboliczny, zawartość tkanki tłuszczowej, podstawowe tempo metabolizmu czy zapotrzebowanie energetyczne.

Akcja ma kilka celów. Pierwszy z nich to zwiększanie świadomości prozdrowotnej wśród mieszkańców stolicy. Drugim ważnym zadaniem jest profilaktyka, która jest jednym z najważniejszych elementów w utrzymaniu zdrowia i odpowiedniej kondycji fizycznej. Kiosk telemedyczny, nazywany przez użytkowników „mini przychodnią” stanął na stacji Młociny na początku października i spotkał się ze sporym zainteresowaniem ze strony podróżnych. Przez pierwsze tygodnie, średnio każdego dnia korzystało z niego około 100 osób. 

Doświadczenia zagraniczne pokazują, że takie rozwiązanie się sprawdza. W Warszawie to pierwszy taki punkt, więc zobaczymy, czy mieszkańcy będą chcieli z niego korzystać. Takie badania nie zastąpi lekarza, ale pozwoli szybko sprawdzić podstawowe parametry organizmu – mówi Magdalena Potocka z zespołu prasowego ZTM.

Badanie nie jest zbyt skomplikowane. Wystarczy wejść do pomieszczenia, usiąść na wskazanym miejscu, wybrać rodzaj badania i wykonywać polecenia pojawiające na ekranie. Badanie zajmuje zaledwie kilka minut. Wyniki można odczytać na ekranie bezpośrednio po badaniu lub otrzymać mailem.

źródło: ZTM / materiały prasowe