Jest chętnie odwiedzany przez turystów z Polski. Minibrowar Trautenberk znajduje się tuż przy granicy z Polską, w miejscowości Mała Upa. Browar działa razem z niewielkim kompleksem hotelowym, który kilka lat temu został gruntownie wyremontowany.

Tutaj czuć ducha XX wieku. Projekt renowacji dawnego browaru przygotowali architekci z czeskiego biura ADR, którzy chcieli w maksymalnym stopniu przywrócić ośrodkowi oryginalną formę. Efekt udało się osiągnąć dzięki żmudnej pracy. Poszczególne obiekty kompleksu wymagały zupełnie innego podejścia. Zdzieranie warstw farb, renowacja elementów drewnianych czy dobór kolorystyki – o tym wszystkim pamiętali projektanci.

Minibrowar znalazł się w piwnicy. Maksymalnie można w nim stworzyć 10 tysięcy hektolitrów piwa rocznie. Tuż nad nim powstała restauracja z odrestaurowanymi oryginalnymi lampami, które pamiętają jeszcze czasy sprzed II wojny światowej. To właśnie wyżej działa hotel, który jednocześnie może pomieścić nawet 130 gości.

W ramach renowacji i przebudowy udało się stworzyć miejsce, które działa na zasadzie „spółdzielczej spółki akcyjnej”. Właścicielem minibrowaru są bowiem dzierżawcy lub właściciele pobliskich hoteli, pensjonatów oraz kompleksu narciarskiego z Małej Upy. Dzięki czemu lokalni mieszkańcy w większym stopniu przyczyniają się do wspólnego sukcesu.

Minibrowar Trautenberk

Invest Komfort

Miejsce spodobało się już polskim turystom. Sporo ich pozytywnych komentarzy można przeczytać na oficjalnym profilu minibrowaru na Facebooku tutaj.

Czytaj więcej: Czechy | Bar  | Podróże | Wnętrza

Zdjęcia: Jakub Skokan, Martin Tůma / BoysPlayNice