Minimalistyczna willa na Majorce

Minimalistyczna willa na Majorce. Zaprojektowali ją Polacy!

Minimalistyczna willa na Majorce to najnowszy projekt architektów Mateusza Graczyka i Bartłomieja Skowronka z pracowni A88, który powstał dla prywatnego inwestora – dewelopera technologii blockchain, który postanowił spełnić swoje marzenie i zmienić na stałe otoczenie, przenosząc się wraz z rodziną na słoneczną, hiszpańską wyspę. “Na pięknej działce na wzgórzu, z widokiem na Morze Śródziemne, zaprojektowaliśmy dla niego dom o powierzchni 400m2. Projektujemy nie tylko w Polsce. Wszelkie formalności załatwiamy z pomocą zaprzyjaźnionych projektantów z hiszpańskiego biura architektonicznego, posiadających miejscowe uprawnienia.” – tłumaczą architekci 

Biała, minimalistyczna bryła domu składa się z dwóch, umieszczonych na sobie prostopadłościanów, obróconych względem siebie o 90 stopni. Na parterze znajduje się rozległa strefa wejściowa z reprezentacyjną, ażurową klatką schodową – ukazująca, od razu po wejściu do domu, zapierające dech w piersiach widoki za oknami. Po prawo od wejścia widoczna jest strefa dzienna z aneksem kuchennym, jadalnią i zagłębionym salonem, ograniczonym ścianą z dwustronnym kominkiem i ekranem kinowym. Dalej, za ścianą, znajduje się przestrzeń do pracy – domowe biuro. Z lewej strony, za dwustanowiskowym garażem, przewidziano domową siłownię. Każde ze wspomnianych pomieszczeń otwiera się na zjawiskowy widok na morze, dzięki wielkopowierzchniowym, przesuwnym oknom Sky-Frame na supercienkich profilach.

Na piętrze zaprojektowano strefę nocną z trzema sypialniami, z których każda posiada własną garderobę i łazienkę. Główna sypialnia – typu master, ulokowana jest w nadwieszonej części budynku. Otwiera się na zewnętrzne widoki zarówno z części sypialnej, jak i łazienkowej – umożliwiając relaksowanie się i podziwianie Morza Śródziemnego leżąc w wolnostojącej wannie. Blisko 8-metrowe nadwieszenie budynku nad utwardzoną częścią ogrodu tworzy zacienioną, wielofunkcyjną przestrzeń, będącą jakby przedłużeniem wnętrza, dającą możliwość przeniesienia imprez dla grona znajomych na zewnątrz. Obok znajduje się także basen typu “infinity pool”, z niewidoczną krawędzią od strony morza.


Metryka projektu:
Projekt: Minimalistyczna willa na Majorce
Autorzy: Mateusz Graczyk, Bartłomiej Skowronek / A88
Inwestor: prywatny
Lokalizacja: MAJORKA (ES)
Kategoria: Dom jednorodzinny
Powierzchnia: 403 m²
Rok: 2022

O pracowni:
A88 – jesteśmy pracownią, stawiającą na wysoką jakość estetyczną projektów i nowe technologie w budownictwie. Nasz ambitny i kreatywny zespół, ma za sobą wiele lat zdobytego doświadczenia. Stawiamy na nieszablonowe, nowoczesne rozwiązania i jesteśmy otwarci na nowe możliwości. Współpracując z klientami uzyskujemy najlepsze efekty i ponadprzeciętną jakość. Nie boimy się wyzwań: nieprzerwanie rozwijamy nasze kompetencje, a nowe doświadczenia i ciągły rozwój umiejętności, motywują nas do wchodzenia w zupełnie nowe obszary projektowania, dzięki czemu zakres oferty naszej pracowni stale się rozszerza.

Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie realizacji wszelkiego rodzaju obiektów kubaturowych na terenie całej Polski. Kompetencje i praktykę zdobywaliśmy w dużych, znanych polskich pracowniach projektowych. Pracowaliśmy przy realizacji projektów mieszkaniowych / biurowych / zamieszkania zbiorowego o powierzchni od 10 000m² do 40 000m². Nasza pracowania była wielokrotnie nagradzana w ogólnopolskich konkursach architektonicznych i architektoniczno-urbanistycznych.

Współpracujemy ze sprawdzonymi zespołami projektantów branży konstrukcyjnej, instalacji sanitarnych oraz instalacji elektrycznych. Dzięki ich doświadczeniu przy projektach kubaturowych, jakość naszych usług projektowych pozostaje na niezmiennie najwyższym poziomie. Konsultujemy projekty najbardziej sprawdzonymi i skutecznymi rzeczoznawcami do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych. Uzgadniamy projekty z konserwatorami zabytków.

Zakres naszych usług obejmuje szeroki wachlarz działań projektowych i budowlanych, związanych ze wszystkimi etapami inwestycji tj. od porad formalno–prawnych, poprzez wstępną koncepcję, projekt budowlany wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę, projekt wykonawczy i nadzór nad realizacją.

źródło, wizualizacje: https://a-88.pl