Minimalistyczne zabawki do biura. Mają zwalczać stres w pracy! 

Kolejny świetny projekt pochodzący od studentów brytyjskiej uczelni Central Saint Martins. Tym razem prezentujemy pracę absolwenta Keyi’aChen’a, który zaprojektował gadżety biurowe,  mające zwalczać stres w pracy. 

Inte-rest-ing to zestaw akcesoriów, które mają służyć zarówno jako pomoce biurowe, jak i zabawki anty-stresowe. Jak dodaje autor projektu, pracownicy często czują się skrępowani, gdy wstają od biurka, by odpocząć. Opuszczenie stanowiska pracy w ich rozumieniu może zostać odebrane przez przełożonych w negatywny sposób, dlatego Keyi Chen postanowił zapewnić pracownikom biurowym chociaż minimum relaksu bez konieczności opuszczania stanowiska pracy.

Wśród zabawek biurowych znalazły się wentylator biurkowy, który aktywujemy dmuchając kilkukrotnie w turbinę na jego szczycie. Podmuchy poprzedzone głębokimi wdechami sprawiają, że możemy się odprężyć i obniżyć ciśnienie. Kolejnym gadżetem jest minimalistyczny kalkulator z wbudowanymi grami zręcznościowymi. Powstała również myszka „ciastko z wróżbą”, która zaczyna świecić, gdy wykryje spowolnienie ruchów naszej ręki. Owe spowolnienie oznacza, że powinnismy udać się na przerwę, a urządzenie wyśle nam na maila informacje na temat naszego horoskopu, czy ciekawostki ze świata, które mają umilić odpoczynek. Biały pendrive pozwala nam na wyładowanie frustracji, dzięki swojej gumowej obudowie, którą możemy ugniatać i uderzać. Ostatnim elementem jest długopis, którego trzon delikatnie wibruje podczas pisania dając naszym rękom ukojenie.