Minimalistyczny apartament w Chinach

Minimalistyczny apartament w Chinach. We wnętrzu pojawił się polski akcent!

Minimalistyczny apartament w Chinach powstał w mieście Nanjing, które jest stolica prowincji Jiangsu. Nanjing to starożytna stolica sześciu dynastii i od czasów starożytnych jest dobrze prosperującym ośrodkiem kulturalnym w południowych Chinach. Obecnie jest to szybko rozwijające się miasto, które ściąga turystów i inwestorów z całego świata. Opisywany przez nas apartament zajmuje całe piętro w osiedlu mieszkaniowym China Palace. Jego wnętrze zaprojektowali architekci z pracowni The Deduction. Ich celem było stworzenie: “czystego, luksusowego i wygodnego dla życia wnętrza oraz wyrażenie estetyki światła i sztuki”. 

 Opierając się na filozofiiłączenia designu i estetyki ze stylem życia, pracownia The Deduction włączyła do przestrzeni francuską elegancję połącząoną z eklektycznymi, nowoczesnymi technikami, aby zorganizować odpowiedni układ stworzyć wnętrze tej jednopiętrowej, luksusowej rezydencji o powierzchni 230 metrów kwadratowych, mając na celu stworzenie ciepłego domu, który łączy racjonalność, subtelność, prostotę wykwintność. 

“Cała przestrzeń charakteryzuje się prostotą form i wyrazu. Po wejściu w oczy rzuca się dominujący jasnobeżowy kolor. Beżowy odcień wraz z drewnem i barwami ziemi wprowadza do przestrzeni duchowy rdzeń francuskiej estetyki.” – mówią architekci z The Deduction


W foyer uwagę zwraca pomarszczona instalacja artystyczna, która jest jak kawałek pofałdowanego jedwabiu. Połączenie faktur drewna i kamienia nadaje białemu kolorowi bardziej żywy wyraz artystyczny. Uzupełnione oświetleniem dzieła sztuki uosabiają poczucie rytualności i odwagę zerwania konwencją, dodając nieoczekiwaną zabawę do rezydencji.

Zbędne ściany działowe zostały usunięte, aby na nowo ukształtować otwartą przestrzeń wspólną i zmaksymalizować zalety otoczenia i zastanej architektury. Przestrzeń jest płynna i otwarta, poszerzająca pole widzenia. Światło słoneczne pada na blade powierzchnie wewnętrzne, generując swobodną i przytulną aurę. Jadalnia, salon i balkon zintegrowane w jedną całość. Duże francuskie okno obramowuje i wprowadza piękny krajobraz z zewnętrz, do środka domu, a zamglona zasłona z gazy tworzy płynną strukturę współgrającą ze światłem i cieniami. Pomieszczenie techniczne ze strefą pralni jest ukryte za drzwiami szafy z mikrocementu.
Jak mówią architekci, zależało im na tym, aby nawet części techniczne i funkcjonalne domu były elementem sztuki. Meble zostały dobrane tak, aby zapewniać komfortowe i ciepłe wrażenia. Przykładem jest tutaj polski akcent, który nie trudno rozpoznać. Mowa tu o kultowym stoliku od Oskara Zięty (https://www.zieta.pl), który widać na poniższym zdjeciu.

Otwarta rama drzwi z okrągłymi krawędziami odtwarza estetykę francuskiej architektury, ale w międzyczasie łamie absolutną symetrię, osiągając subtelną równowagę między porządkiem, dramatycznym napięciemWyspa przy otwartej kuchni jest przedłużona do stołu jadalnego, razem tworząc obszar integrujący funkcje jadalni, kawiarni, lady barowej i miejsca wspólnych rozmów. “Różne materiały, takie jak len, aksamit i drewno mają naturalne, organiczne tekstury, co pomaga zwiększyć komfort poczucie bezpieczeństwa fizycznego i psychicznego w tym domu. Naturalne tekstury materiałów przywołują spokojną estetykę i tworzą wciągającą, uspokajającą poezję.” – dodają architekci. Minimalistyczny apartament w Chinach ma łącznie 230-metrów kwadratowych.

źródło: The Deduction