Minimalistyczny budzik od Nendo. Wygląda, jak sześcienna kostka. 

Nendo to japońska pracownia projektowa, którą darzymy niezwykłą sympatią. Wychodzące z ich studia projekty to prawdziwa gratka dla wszystkich fanów minimailizmu i prostych form. Tym razem japońskie studio stworzyło zegarek, który ma upamiętniać 40. rocznicę założenia biura. 

The Cubic Clock to niezwykły zegarek z funkcją budzika, który zachwyca swoją prostotą. Kostka wykonana została z malowanego proszkowo aluminium. Sześcienna forma została ścięta w miejscach dwóch wierzchołów. Powstałe w ten sposób dodatkowe ściany mają dwie funkcje. Jedna z nich odgrywa rolę podstawki, na której opiera się zegarek. Druga stała się tarczą, na której obracają się wskazówki.


To, co dodaje urządzeniu dodatkowego uroku to fakt, że wskazówki zostały wykonane w taki sposób, by dwukrotnie w ciągu dnia, o godzinie 12.00 oraz 24.00 ustawiały się w takiej pozycji, która umożliwia „uzupełnienie” brakującego wierzchołka, nadając bryle z powrotem sześcienną formę. Narazie powstała limitowana edycja składająca się z dziesięciu sztuk zegarków. Można było je nabyć podczas singapurskich targów wnętrz. 

Photography is by Hiroshi Iwasaki.