Jednorodzinny dom dla fanów minimalizmu. Jest pięknie! 

Są domy, do których wprowadzilibyśmy się od ręki. Jednym z nich jest H_orizon- jednorodzinny dom, na greckiej wyspie Paros. 

Historia domu zaczyn się w 2012 roku. Wtedy do studia architektonicznego VOIS Architects zgłosił się właściciel działki położonej nad brzegiem Morza Egejskiego. Prosił o stworzenie letniej rezydencji, która będzie prosta, dopasowana do okolicznej architektury, a także z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Odpowiedź architektów był szybka i od ręki zaakceptowana przez inwestora. Twórcy nadali rezydencji nazwę H_orizon co wynika z kilku rzeczy. Po pierwsze budynek został wykreślony na planie litery H, natomiast słowo „horizon” odnosi się do widoków, które rozpościerają się z każdego zakątku domu. Dookoła budynku znajduje się duży ogród pełen drzew oliwnych i cytrusowych, krzewów, cyprysów, a także wysokich traw i burzanów. Pośród roślinności znalazło się również miejsce na spory basen infinity, czyli taki, którego krawędź kończy się wraz z taflą wody.

Wnętrze domu jet pełne bieli i drewna, co odpowiada charakterystyce okolicznej zabudowy, przypominającą nieco tę ze słynnej wyspy Santorini.  Duże panoramiczne okna pozwalają na obserwowanie krajobrazu zarówno z każdej sypialni, jak i z salonu czy kuchni.

[foogallery id=”40397″]

fot. Erieta Attali; Athina Souli