Minimalistyczny dom w Poznaniu

Minimalistyczny dom w Poznaniu. Japoński styl spotyka tu polski dizajn!

Minimalistyczny dom w Poznaniu, a konkretnie jego wnętrze, zaprojektowane zostało przez architektów Magdalenę Statnik i Oskara Włodarka z pracowni MO Architekci. Proste, 170-metrowe wnętrze, według oczekiwań właścicieli, miało łączyć w sobie cechy stylu japońskiego z polskimi perełkami dizajnu. Efekt? Sprawdźcie sami!

Jak wskazują sami architekci, wnętrze to minimalizm czerpiący inspiracje ze stylu japońskiego z wyraźnymi elementami polskiego designu nadającymi charakteru całemu wnętrzu. Jasne przestrzenne wnętrza bazują na ograniczonej kolorystyce, opartej na naturalnych materiałach takich jak biel, szarość, antracyt, czerń oraz naturalne drewno. Ważnym elementem był tu fakt, aby dopasować układ funkcjonalny pomieszczeń w taki sposób, aby zmaksymalizować dopływ naturalnego światła dla użytkowników.

“Salon oraz jadalnia są sercem domu, w którym domownicy spędzają wspólnie wolny czas na dużej sofie Noti King projektu Piotra Kuchcińskiego oraz przy dużym rozkładanym stole projektu Iwony Kosickiej. Kolejnym akcentem polskiego designu jest fotel Vzor RM58 projektu profesora Romana Modzelewskiego. Na I piętrze przestrzeń zdobi lustro projektu Oskara Zięty Oprawy dekoracyjne takich marek jak Flos, Chors czy Aqform doskonale wpisują się i uzupełniają minimalistyczny charakter wnętrza.” – dodają architekci

Łazienki urządzone zostały również w minimalistycznym charakterze. W przypadku łazienki na I piętrze ciekawostką mogą być zastosowane płytki Fossil firmy Refin, których wzór został zaprojektowany przez polską projektantkę Katarzynę Zarębę. Jak wams się podoba ten minimalistyczny dom w Poznaniu?

Wiele z mebli, dodatków i akcesoriów wskazanych w publikacji – i nie tylko – znajdziecie także w sklepie whiteMAD dostępnym TUTAJ! 


O pracowni: 
MO Architekci – “jako architekci wnętrz, zawsze staramy się sprostać wymaganiom naszych Klientów. Każdego dnia tworzymy kreatywne projekty i dbamy o to, żeby były one nie tylko niepowtarzalne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Stawiamy na dialog, ponieważ wtedy, jesteśmy w stanie poznać przyzwyczajenia i zainteresowania odbiorców naszych projektów. To pozwala na uzyskanie pełnego obrazu na temat ich wizji i oczekiwań. Dzięki temu, tworzone przez nas wnętrza spełniają wszystkie warunki, omawiane podczas przygotowywania projektu. Projektant wnętrz to osoba, która nie tylko wykonuje swoją pracę zgodnie ze wszystkimi przyjętymi standardami, ale także potrafi wsłuchać się w potrzeby innych ludzi i zrealizować ich wizje i wyobrażenia.

Bardzo ważną dla nas kwestią jest ergonomia. Jednym z głównych założeń podczas projektowania jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Ergonomia to nie tylko dobrze dobrane meble i wyposażenie, ale także zaplanowanie stref i funkcjonalny rozkład pomieszczeń. Jako doświadczeni projektanci wnętrz doskonale zdajemy sobie sprawę, że źle zorganizowana przestrzeń może zaważyć na całościowym wrażeniu na temat danego projektu. Wpływa to również na jakość podczas codziennego użytkowania. Dlatego realizując nasze projekty nie stosujemy utartych schematów. Ważne jest dla nas indywidualne podejście i oryginalne rozwiązania.

Podczas opracowania projektu zwracamy uwagę na kontekst miejsca, światło, proporcje oraz detal. Wymienione czynniki w połączeniu z wytycznymi Inwestora powodują, że każdy z projektów ma swój indywidualny i niepowtarzalny charakter. Nieodzownym elementem koncepcji estetycznej jest szczegółowa dokumentacja techniczna zawierająca wszelkie aspekty budowlane oraz instalacyjne. To dzięki niej estetyczne i funkcjonalne rozwiązania mogą zostać zrealizowane tak aby aranżacja mogła zostać wdrożona zgodnie z założeniami. Dobrze zaprojektowana architektura wnętrz przyczynia się do zwiększenia komfortu w codziennym użytkowaniu przestrzeni oraz pozwala na maksymalne wykorzystanie jej potencjału.” – czytamy na stronie pracowni https://www.mo-architekci.pl/

źródło: Materiał Prasowy / MO Architekci (https://www.mo-architekci.pl/) / Instagram: https://www.instagram.com/moarchitekci/
zdjęcia: Aleksandra Dermont (https://www.instagram.com/aleksandradermont/)

Czytaj też: Architektura w Polsce | Wnętrza | Dom jednorodzinny | Polscy projektanci | whiteMAD na Instagramie