Minimalistyczny raj na Woli. Mieszkanie ma 68 m kw.

Mieszkanie znajduje się na Woli w Warszawie. Jego wnętrze zaprojektowała Marta Dobiasz z pracowni Nubo. Projektantka stworzyła tu minimalistyczną przestrzeń wzbogaconą o elementy stylu modern classic.

Lokal położony jest w nowym budynku w zielonej części Woli, nieopodal Parku Powstańców Warszawy i Parku Moczydło. Wnętrze zostało zaprojektowane dla pary, którą często odwiedzają znajomi. Projektantka chciała, aby mieszkanie nie tylko świetnie wyglądało, ale było w pełni funkcjonalne i przyjemne w użytkowaniu.

Wnętrze ma czytelny układ. Wchodząc do środka znajdujemy się w holu, z dużą szafą wejściową i siedziskiem. Hol jest otwarty na salon połączony z aneksem kuchennym. W tej części jest wejście do toalety, głównej sypialni oraz gabinetu. Zaproponowany przez dewelopera układ funkcjonalny nie wymagał zmian. Wyburzono tylko jedną ściankę, która oddzielała kuchnię od salonu. Inwestorom zależało bowiem na połączonej, otwartej przestrzeni, w której dobrze czułaby się także większa grupa osób.

Część kuchenna jest spora, gotowa na wszelkie kulinarne wyzwania, ale jednocześnie nie przytłacza strefy dziennej. Pomagają w tym zaoblenia elementów wnętrza i struktura materiałów.


Zaproponowana kolorystyka jest stonowana, ale też świeża i przyjemna dla oczu. Inwestorom zależało, by odcień nie był oczywisty, był kolorem przewodnim, ale jednocześnie umożliwiał łączenie go z beżem, odcieniami szarości czy barwą naturalnego drewna. Miało być wyraziście, ale nie krzykliwie. Udało się.

O pracowni:

Nubo Interior to pracownia aranżacji wnętrz, której projekty cechują przemyślana funkcjonalność oraz czytelna i przejrzysta forma. Pracownia nie projektuje tylko w jednym wybranym stylu, ale w portfolio ma realizacje, które są przykładem wrażliwości estetycznej biura. – Kochamy się w klasycznej nowoczesności z elementami art deco, tak samo jak w minimalistycznych wnętrzach z loftowym pazurem – czytamy na stronie pracowni.

projekt: Nubo – Marta Dobiasz (www.nubo.com.pl)

zdjęcia: Mikołaj Dąbrowski  (Instagram.com/mikolaj_dabrowski)

Czytaj też: Warszawa | Mieszkanie | Wnętrza | Minimalizm | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły