Minimalistyczny sposób na czystą kranówkę. Oto bateria Franke Vital

W dobie zmian klimatycznych cenne są rozwiązania, które ograniczą generowanie odpadów i będą służyć długie lata. Alternatywą dla kupowania wody w butelkach jest bateria filtrująca Franke Vital. Jej minimalistyczny wygląd sprawia, że będzie dobrze wyglądać w każdej kuchni.

Przefiltrowana woda z kranu to same oszczędności

Świadome kupowanie to sięganie po przedmioty funkcjonalne, trwałe i pochodzące od renomowanych producentów. Ale to nie wszystko! Inteligentnie zaprojektowane urządzenia pozwalają nam zmienić codzienne nawyki. Sprawić, że będziemy żyć zdrowiej, wygodniej i dodatkowo oszczędzać na wydatkach. Należy do nich bateria filtrująca na kapsułki Franke Vital, zapewniająca stały dostęp do doskonałej jakości wody, zdecydowanie tańszej od butelkowanej. Oszczędzanie jako zdrowy i dobry nawyk wspiera sam producent. Przez cały 2022 rok obowiązuje bowiem kusząca promocja. Przy zakupie baterii Vital warto zachować paragon lub fakturę i wypełnić formularz znajdujący się na stronie franke.pl. W zamian otrzymamy na swoje konto zwrot w wysokości 300 zł. Szczegóły TUTAJ.

Dlaczego warto mieć baterię filtrującą?

Niewątpliwie woda z wodociągów jest coraz lepszej jakości. Jednak zdarza się, że mogą się w niej nadal utrzymywać zanieczyszczenia w postaci pestycydów, hormonów, mikroplastiku, wirusów i innych drobnoustrojów, jak cysty. Z kolei za pojawiającą się rdzę i osady może odpowiadać niedoskonały proces oczyszczania lub skorodowana instalacja wodociągowa, chociażby w zamieszkiwanym przez nas budynku. Bateria filtrująca poradzi sobie z każdym z tych problemów.

A z wody o doskonałej jakości będziemy mogli korzystać o każdej porze dnia lub nocy, co pozwoli kształtować nawyk częstego jej picia. Możemy jej również używać do gotowania, co korzystnie wpłynie na smak potraw. Vital pozwala także w znaczącym stopniu zredukować zużycie plastiku (jeden filtr kapsułkowy to około 333 butelek 1,5 l PET mniej na wysypisku) oraz zmniejszyć ślad węglowy związany z transportem wody.


Dlaczego bateria Vital jest wyjątkowa?

Franke Vital to jedyna bateria kuchenna, w której proces filtrowania odbywa się w małej kapsułce umieszczonej w dodatkowej wylewce. Oznacza to, że w szafce zlewozmywakowej nie trzeba montować żadnych specjalnych urządzeń. Oszczędzamy w ten sposób miejsce, którego w kuchni nigdy za mało. Bateria dostępna jest w trzech wersjach: z ruchomą lub stałą wylewką oraz jako sama wylewka filtrująca, którą można zamontować obok istniejącej już baterii. Do wyboru mamy również dwa warianty wykończenia. Vital jest estetycznym, ponadczasowym uzupełnieniem aranżacji kuchni. Jej projekt doceniło jury jednego z najważniejszych konkursów na świecie, przyznając nagrodę RED DOT.

Mały krok do dużych zmian

Czasem wystarczy zmienić kilka drobnych nawyków, by odczuć duże zmiany. Nie tylko w codziennych wydatkach. Do tego celu zaprojektowana jest bateria kuchenna Vital szwajcarskiej firmy Franke. Rezygnując z zakupu wody butelkowanej na rzecz baterii wyposażonej w kapsułkę filtrującą, po dwóch latach notujemy już tylko realne oszczędności, bo zakup się zwraca. Tym bardziej, że sprzyja temu promocja cashback. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

źródło: materiały prasowe

Czytaj też: Kuchnia | Ekologia | Minimalizm | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie

Artykuł został przygotowany we współpracy z firmą Franke.