Metr po Metrze

Minimalizm form i proste linie. Zaglądamy do 80-metrowego mieszkania na Ursynowie!

Minimalizm form, proste linie i konsekwencja w kolorystyce, fakturach i materiałach to główne atuty wnętrza mieszkania na warszawskim Ursynowie, zaprojektowanego przez Patrycję Gubernat ze studia Metr po Metrze. Zdjęcia wykonał Paweł Biedrzycki z pracowni Kąty Proste.

Idealnie rozplanowane 80 m2 pozwoliło stworzyć wygodną i funkcjonalną przestrzeń dla młodej czteroosobowej rodziny. Uwzględnienie zróżnicowanych potrzeb mieszkańców przy zachowaniu komfortu użytkowania było nadrzędną rolą w projektowaniu tego mieszkania.

Pan domu miał dwa wymagania: wymarzoną wannę oraz mini strefę gamingową do realizacji swojej pasji do gier, która została sprytnie ukryta w zabudowie salonu przed oczami gości. Pani domu otrzymała funkcjonalną i minimalistyczną kuchnię z miętowym akcentem a dzięki swojemu zamiłowaniu do oryginalnego detalu miała decydujący głos przy wyborze tych najważniejszych materiałów wykończeniowych.


Strefa pokojów dzieci (4 i 5 lat) to inna niekończąca się opowieść, gdzie wyobraźnia nie ma granic. Każdy pokój opowiada inną historię, która współgra z osobowością i pasjami jego właściciela. Pomimo swej małej powierzchni (10 i 11 m2) udało się stworzyć  kolorową, funkcjonalną przestrzeń na kilku poziomach. Osiągnięto to dzięki zastosowaniu mebli modułowych włoskiej marki meblowej Nidi.

Marka Nidi proponuje kompaktowe rozwiązania we wnętrzach dla dzieci i młodych ludzi. To nie tylko meble, tekstylia, akcesoria ale przede wszystkim doskonale przemyślana koncepcja rozwiązań, które cechuje wysoka jakość, wygoda, ergonomia i ponadczasowy design. Szerokie spektrum stylistyki, wysublimowana kolorystyka, prostota i jednoczesne piękno to zasługa projektantów tworzących markę od ponad 70 lat. Dzieci rosną, zmieniają się ich potrzeby i zainteresowania. Dlatego w projektowaniu dla najmłodszych najważniejsze jest wykreowanie przestrzeni, która będzie podążać za tymi zmianami i pozwoli dzieciom rozwijać własną osobowość.

O pracowni: 
Metr po Metrze – Najważniejsze jest robić w życiu to, co się kocha, czym się żyje, co daje poczucie spełnienia. I projektowanie wnętrz tym właśnie dla mnie jest od zawsze.Inspiruje mnie wszystko dookoła, staram się zawsze zachować otwartość i projektować przede wszystkim to, co jest bliskie moim klientom i zawsze wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom. To właśnie pasja do ludzi i nieposkromiona potrzeba tworzenia rzeczy pięknych sprawiają, że każdy projekt czy ten mały czy duży jest dla mnie wyjątkową przygodą, podczas której równowaga pomiędzy funkcjonalnością, a estetyką wnętrza spotyka się ze spełnieniem marzeń jego właścicieli. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w pracy z ludźmi oraz dobrej znajomości branży, potrafię celnie zaadresować każdą potrzebę i preferencje na każdym etapie projektowania. Wierzę, że każdy projekt wnętrz niezależnie od budżetu ma potencjał do wykreowania wyjątkowej, oryginalnej przestrzeni. Kluczem tego sukcesu jest dobry i konsekwentnie zrealizowany pomysł, wg 3 zasad, którymi się kieruję:

Po 1. Ludzie – Nigdy nie narzucam im swojego stylu, uważnie słucham co im w duszy gra.
Po 2. Czytelny układ funkcjonalny, który sprawia, że zaprojektowana przestrzeń jest wygodna i praktyczna.
Po 3. Dbałość o oryginalny detal, który nadaje wyjątkowy, unikalny charakter wnętrzu bez względu na budżet.

Spontaniczna radość na twarzach moich klientów jest dla mnie bezcenną nagrodą i daje mi dużo pozytywnej energii i chęci do dalszych działań. – mówi Patrycja Gubernat, założycielka pracowni Metr po Metrze

Czytaj więcej: Mieszkanie | Warszawa | Wnętrza | Apartament

Projekt: Patrycja Gubernat / Metr po Metrze / www.metrpometrze.pl
Zdjęcia: Paweł Biedrzycki / Kąty Proste / www.katyproste.pl