Minimalizm z kobaltowym akcentem, czyli mieszkanie na Mokotowie!

Minimalizm z kobaltowym akcentem – tak po mieszkaniu mówi autorka wnętrza Joanna Piórko z pracowni Wrażenia Przestrzenne. Projektowanie mieszkania na wynajem to wyzwanie dla projektanta – z jednej strony zapewnia dużą swobodę, z drugiej zobowiązuje do pomysłu na tyle uniwersalnego, żeby każdy potencjalny najemnca czuł się w nim dobrze.

Prezentowane mieszkanie projektu Joanny Piórko z pracowni Wrażenia Przestrzenne spełnia dwa oczekiwania. Pierwsze – to poszukiwane przez potencjalnych najemców piękne, funkcjonalne i w pełni urządzone mieszkanie, w którym jednak znajdą przestrzeń na siebie. Drugie – chęć stworzenia przez projektantkę praktycznego, ale też nietuzinkowego wnętrza.


Bazą projektu są minimalistyczne elementy w kolorach czerni, bieli i ciepłego, przygaszonego drewna. Wszystko, co pozwala na przechowywania lub eksponowanie rzeczy w mieszkaniu jest właśnie w tym barwach. Dzięki temu został uzyskany efekt przytulności, ale jednocześnie nowoczesności i przestronności. Na tym rozwiązaniu kończą się jednak standardowe pomysły projektantki. 

Mieszkanie nie jest duże, dlatego ważne było, aby powiększyć je nie tylko poprzez właściwe funkcjonalności, ale też optycznie, wpuścić więcej światła. Dlatego projekt zakładał obniżenie ściany odgraniczającej szafę w przedpokoju od zabudowy kuchennej. Usunięta została również ściana, która pierwotnie oddzielała salon od sypialni.  W jej miejsce wstawione zostało przeszklenie z przesuwnymi drzwiami. W ten sposób uzyskaliśmy jedną, przestronną całość.

Jeśli jednak nowi właściciele będą mieli potrzebę całkowitego oddzielenia miejsca wypoczynku od strefy dziennej mogą to zrobić bez wysiłku – wystarczy, że zasuną zjawiskową, kobaltową kotarę. Dzięki niej mamy możliwość decydowania, jaki poziom prywatności i intymności chcemy mieć w danym momencie. Poza praktyczną funkcją zasłona pełni również rolę niezwykłej ozdoby oraz wyznacza odważną kolorystykę dodatków i wykończeń w całym mieszkaniu. To kobalt ozdobił ściany i drzwi, pojawił się w elementach dekoracyjnych, a co najważniejsze – uzyskał swoją kontynuację również w łazience, gdzie znajduje się niebieska szyba prysznicowa oraz podświetlenie lustra LED.

Fantazyjny i nieoczywisty kobalt jako motwy przewodni we wszystkich pomieszczeniach dodał całości charakteru i sprawił, że przestrzeń wyróżnia się na tle podobnych w układzie, rozmiarze czy stylistyce mieszkań na wynajem. Z pewnością zapadnie w pamięć wszystkim potencjalnym najemcom. 

Czytaj też:

Projekt wnętrza: Wrażenia Przestrzenne | www.wrazeniaprzestrzenne.com
Zdjęcia wnętrza: Joanna Piórko | Wrażenia Przestrzenne
Minimalizm z kobaltowym akcentem, czyli mieszkanie na Mokotowie!